Banjalučki Željezničar ispustio dva gola prednosti: Teodorović nastavio sjajnu seriju, ali Slavija se nije dala

Podjela bodova u zaostaloj utakmici 13. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

slavija istočno sarajevo - željezničar banjaluka 2:2 13. kolo m:tel prva liga rs Izvor: Promo/OFK Sport Team

Slavija i Željezničar odigrali su 2:2 (0:1) u zaostaloj utakmici 13. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Iako su imali dva gola prednosti, gosti iz Banjaluke nisu uspjeli da slave, te tako "sokolovima" nanesu prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu.

Golovima prvog strijelca lige Danila Teodorovića u 29, te Dejana Banjca u 54. minutu, "plavi" su vodili 2:0.

Teodorović je i u Istočnom Sarajevu potvrdio sjajnu formu, jer je na 13. meču postigao 11. gol i sada je usamljen na čelu najboljih strijelaca prvoligaškog karavana. Iza njega sa po pogotkom manje ostali su Miloš Perović (Krupa) i Edin Kesić (Sloboda).

Kada je izgledalo da će bodovi otići put Banjaluke, probudili su se domaći. Nikola Bjeloš prvo je u 65. minutu prepolovio zaostatak, nakon čega je u 76. minutu Amar Beširević pogodio za 2:2. Bio je to sjajan potez trenera Slavije Bojana Regoje, koji je Beširevića samo šest minuta ranije poslao na teren umjesto Gorana Popovića.

Podsjetimo, ovaj meč trebalo je da bude odigran proteklog vikenda, ali je zbog obilnih padavina i potopljenog terena SRC Slavija prolongiran za utorak, te premješten na pomoćni teren, odnosno trening centar Slavije.

Banjalučani su sada poslije Sutjeske (28) sa 27 golova druga najefikasnija ekipa prvenstva, a trenutno se nalaze na sedmom mjestu sa 20 bodova, 11 manje od vodećeg dvojca Krupa - Sloga.

S druge strane tim iz Istočnog Sarajeva ostaje u donjem dijelu tabele. Trenutno je Slavija desetoplasirana sa 14 bodova i samo jednom pobjedom u posljednjih sedam utakmica.

SLAVIJA - ŽELJEZNIČAR 2:2 (0:1)
/N. Bjeloš 65, Beširević 76 - Teodorović 29, Banjac 54/

SLAVIJA: Nedžibović, Muminović, Popović (70. Beširević), Babić, Ajkunić (62. Bokić), N. Bjeloš, Avdalović (70. Mitrašinović), Bojanić, Mandić, D. Bjeloš, Pušara. Trener: Bojan Regoje.

ŽELJEZNIČAR: Bunić, Banjac, Savanović (70. Blanuša), Baštić (87. Ružičić), Jovandić, Đogić (62. Bilal), Jević, Kalabić, Miladinović, Teodorović, Petrović (87. Janković). Trener: Asmir Avdukić.