omladinac potočari - borac banjaluka 0:5 kup rs uživo prenos mondo

Banjalučani nisu imali problema u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske protiv četvrtoligaša Omladinca.

omladinac potočari - borac banjaluka 0:5 kup rs uživo prenos mondo Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac drugi je polufinalista Kupa "Dr Milan Jelić".

Nakon fočanske Sutjeske, Banjalučani su izborili plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu Republike Srpske, i to pobjedom protiv Omladinca u Potočarima kod Brčkog 5:0 (2:0). Briljirao je Davi Čavić, koji je upisao het-trik!

OMLADINAC - BORAC 0:5 (0:2)
/Čavić 6, 72, 90, Zakarić 34, Lukić 84/

"Crveno-plave" sve dileme, ako ih je uopšte bilo, riješili su u prvom poluvremenu, kada su mrežu domaćih tresli David Čavić u 6. i Goran Zakarić u 34. minutu, da bi odličnu partiju sa još dva gola Čavić krunisao u 72. i 90. minutu. Prethodno je gol postigao i Jovo Lukić, koji je slično kao u prethodnoj rundi ušao s klupe, a onda zatresao mrežu rivala.

Osim tri gola, mladi ofanzivac "crveno-plavih" Čavić upisao je i asistenciju Zakariću, koji mu se revanširao pravovremenim dodavanjem kod trećeg gola.

OMLADINAC: Šešlić, Stamenić (78. Mišković), Bošković (87. Nikolić), Svitlica, Smiljanić (75. Marčeta), Mišković, Bojić (78. Vujić), Stankić, Tripić, Tadić (75. Nedeljković), Kikić. Trener: Mladen Novaković.

BORAC: Lakić, Drča, Bošnjak, Dujaković, Subić (58. Mols), Čavić, Meleg (75. Vojnović), Erić, Živković (62. Lukić), Vušurović (75. Ćorić), Zakarić (75. Gajić). Trener: Nemanja Miljanović.

"Zahvalio bih se Omladincu na gostoprimstvu i na fer i korektnoj utakmici. Za očekivati je bilo da prođemo dalje. Došli smo u manje-više kompletnom sastavu, svi igrači su upisali određene minute i zadovoljan sam što smo prošli bez povreda i plasirali se u polufinale Kupa RS", poručio je trener Borca Nemanja Miljanović po završetku utakmice.

Zanimljivo da je ovo bio prvi domaći poraz Omladinca još od 3. aprila 2019. godine. Posljednjih šest sezona tim iz Potočara je član Regionalne lige RS, grupa "Istok" (četvrti rang bh. fudbala), a prošle sezone najveći uspjeh ostvarili su osvajanjem drugog mjesta.

Borac se tako, nakon ubjedljivih pobjeda protiv Proletera u Tesliću (5:1), Alfa Modriče (3:0) i sada Omladinca (5:0) rutinski plasirao u polufinale najstarijeg takmičenja Srpske, prvi put od 2013. godine, te će se na proljeće boriti za trofej, šesti u ovom takmičenju, a prvi još od 2012. godine.

Podsjetimo, pehar su prošle sezone podigli fudbaleri Leotara, koji su od Slavije ispali odmah na početku, tako da ćemo 2022. godine dobiti novog osvajača Kupa RS, koji od ove sezone nosi ime "Dr Milan Jelić".

2021/22 ?

U sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA potražite detalje o meču.

Podsjetimo, plasman u polufinale Kupa "Dr Milan Jelić" ostvarili su fudbaleri Sutjeske iz Foče, koji su minimalnim rezultatom 1:0 eliminisali Stakorinu iz Čajniča. Preostala dva učesnika biće poznata nakon odigranih duela Krupa - Radnik i Ljubić - Rudar Prijedor.

15:15

90' - GOOOL!!! Het-trik Davida Čavića!

0:5 u Potočarima!

Sjajna partija Davida Čavića, koji je u posljednjim trenucima meča postigao i treći gol!

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

15:12

87' - Posljednja izmjena na meču

Bošković zbog povrede ne može nastaviti meč, ulazi Nikolić.

15:09

84' - GOOOL!!! Lukić pogađa za 0:4!

Slično kao u duelu sa Alfa Modričom u osmini finala, Jovo Lukić ušao je s klupe i pogodio mrežu rivala. Sada je 0:4 u Potočarima!

15:03

78 - Još dvije promjene

Mišković i Vujić ušli su u igru umjesto Stamenića i Bojića kod Omladinca.

15:01

75' - Izmjene u oba tabora

Pet izmjena, dvije u Omladincu i tri u Borcu. Kod domaćina Marčeta i Nedeljković zamijenili su Smiljanića i Tadića, dok su kod Borca ušli Vojnović, Ćorić i Gajić umjesto Melega, Vušurovića i Zakarića.

14:57

72' - GOOOL!!! Sjajan pogodak Čavića!

Odlična akcija Borca, Zakarić se "revanširao" Čaviću za asistenciju, a mladi ofanzivac Borca postiže drugi gol na meču, za Banjalučane treći - 0:3

14:55

70' - Zakarić neprecizan

Malo je sada nedostajalo da Zakarić postigne svoj drugi gol na meču. Ipak, šutirao je malo pored gola.

14:47

62' - Lukić umjesto Živkovića

Još jedna izmjena u gostujućem sastavu. Jovo Lukić je u igri umjesto Ante Živkovića.

14:44

59' - Prvi žuti karton na utakmici

Fudbaler Omladinca Milenko Bojić je "požutio" zbog oštrog starta, te postao prvi igrač sa javnom opomenom na današnjem meču.

14:42

58' - Mols mijenja Subića

Prva izmjena u redovima Borca. Izlazi kapiten Subić, a umjesto njega na terenu je Mols. Kapitenska traka ide na ruku Zakarića.

14:38

54' - Pritisak domaćih

Još jedna potencijalno dobra šansa za Omladinac je propala. Drča je sjajno intervenisao i otklonio opasnost. Tim iz Potočara se očigledno neće lako predati, uprkos zaostatku od dva gola iz prvog poluvremena.

14:37

52' - Najbolja prilika za sada za Omladinac

Tadić je izveo korner sa lijeve strane, Svitlica odlično skočio i šutirao glavom, ali lopta odlazi pored stative Lakićevog gola.

14:34

49' - Velika prilika za Živkovića

Raspoloženi Čavić uputio je precizan pas ka Živkoviću, koji se nije najbolje snašao u šesnaestercu Omladinca, pa će Šešlić lako intervenisao.

14:29

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

14:15

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Golovima Davida Čavića i Gorana Zakarića Borac očekivano i zasluženo vodi 2:0 protiv Omladinca u Potočarima kod Brčkog.

14:14

43' - Pokušaj Vušurovića, ostaje 0:2

Kombinovali su sada Čavić i Vušurović, pokušao je crnogorski internacionalac da prevari odbranu Omladinca, ali je na kraju loše šutirao i Šešlić je odbranio.

14:08

38' - Kikić je zaprijetio

Dobar pokušaj Kikića, ali Lakić brani.

14:04

34' - GOOOL!!! Zakarić poduplava vođstvo Borca

Borac ima dva gola prednosti.

Sjajno je Zakarić prošao po desnoj strani, predriblao nekoliko svojih čuvara, a onda iskusno matirao golmana Omladinca Šešlića.

13:57

28' - Bude se domaći

Sada Omladinac ima veći posjed, ali nisu uspjeli domaći fudbaleri do sada da zaprijete golu Lakića. Imali su nekoliko kornera, ali nema opasnosti u kaznenom prostoru Borca.

13:46

17' - Loš pokušaj Zakarića

Odlično je sada Meleg proigrao Zakarića, koji iz dobre pozicije, iskosa s desne strane, loše šutira. Ostaje 0:1.

13:42

12' - Terenska inicijativa Borca

Očekivana terenska inicijativa gostiju. Uprkos ranom vođstvu, Banjalučani pokušavaju što prije da postignu i drugi gol i tako praktično riješe meč, te mnogo mirnije odigraju ostatak susreta.

13:36

6' - GOOOL!!! Borac vodi!

Sjajan prodor Vušurovića, a onda i asistencija za Čavića - Borac vodi 1:0!

13:33

4' - Subić kapiten

Aleksandar Subić vratio se nakon preležane korone u tim Borca, te danas u duelu sa Omladincem nosi kapitensku traku.

13:30

1' - Počela je utakmica

13:15

Službena lica

Meč sudi Darko Vukojević, sa pomoćnicima Davorom Maksimovićem i Dejanom Lazićem, sve trojica iz Doboja. Četvrti sudija je Vojislav Vuković iz Brčkog, delegat je Siniša Đurić iz Petrova, a posmatrač suđenja Dragan Bojanić (Bijeljina).