kup rs osmina finala alfa modriča borac

Jovo Lukić presudio "svojima" u Kupu RS: Borac rutinskom pobjedom u Modriči izborio četvrtfinale!

Borac je rutinski izborio nastup u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske.

kup rs osmina finala alfa modriča borac  Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Borac je na stadionu "Dr Milan Jelić" savladao Alfa Modriču rezultatom 0:3 i izborio nastup u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske, gdje će se sastati sa Omladincem iz Potočara.

Dvostruki strijelac za tim koji predvodi Nemanja Miljanović bio je napadač Jovo Lukić, koji je ponikao u taboru Modriče, a koji je danas u igru ušao u 62. minutu, umjesto strijelca vodećeg gola Ante Živkovića.

Opasnija je na startu bila Alfa Modriča, koja je zaprijetila Banjalučanima preko Petra Šoškića i Nemanje Cvijanovića, ali je mreža iza leđa Nikole Lakića ostala netaknuta.

Ti ataci domaćih bili su dovoljan signal kombinovanom timu Borca da se uozbilji, pa je u 20. minutu Strahinja Bošnjak prvo udarcem iz daljine pogodio stativu, da bi sedam minuta kasnije crveno-plavi stekli prednost.

Dino Ćorić je centrirao sa desne strane, a sam se u petercu domaćih našao Ante Živković, te postigao drugi gol u sezoni, nakon što je prethodno poentirao u Olovu protiv Stupčanice, u okršaju šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Kako rekosmo, Lukić se umjesto njega na terenu našao u 62. minutu, a bilo mu je potrebno samo osam minuta da mu se pridruži na listi strijelaca, a potom jedan minut i da "dokrajči" tim čiji je dres nosio u ranim danima karijere.

Oba gola, u 70. i 71. minutu, postigao je glavom, te potvrdio da je u usponu forme nakon povrede ramena zbog koje je propustio cijeli proljećni dio prošle sezone, ali i početak nove.

Trijumf Banjalučana mogao je da bude i uvjerljiviji, ali su crveno-plavi čak tri puta pogađali okvir gola.

Jednom je stativu, rekli smo, pogodio Strahinja Bošnjak, drugi put Dejan Meleg nakon slobodnog udarca sa 35 metara, dok je prečku uzdrmao Aleksandar Vojnović.

Nakon reprezentativne pauze, Borac se okreće završetku jesenje polusezone u m:tel Premijer ligi BiH, gdje ga do odlaska na odmor čekaju još tri utakmice (Rudar Prijedor, Radnik i Sloboda).

Ekipu Alfa Modriče do zimske pauze čekaju još dva meča u prvoligaškom društvu – protiv Budućnosti i Slavije.

ALFA MODRIČA: Mih. Radulović, Nikić, Prljeta (od 62. Hasičić), Kurteši, Pljevaljčić (od 46. Mil. Radulović), Božić, Trifković, Guskić, Stojanović, Šoškić (od 71. Janković), Cvijanović. Trener: Drago Svitlica.

BORAC: Lakić, Drča, Bošnjak, Ćorić (od 77. Jotić), Gajić (od 46. Čavić), Mols (od 56. Erić), Vojnović, Dujaković, Meleg (od 46. Moraitis), Živković (od 62. Lukić), Vušurović. Trener: Nemanja Miljanović.

KRAJ

Završena je utakmica na stadionu "Dr Milan Jelić", Borac savladao Alfa Modriču rezultatom 0:3 i izborio nastup u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske, gdje će se sastati sa Omladincem iz Potočara.

15:15

Borčev junak iz Modriče:

15:14

86' - Jotić u prilici!

Milan Vušurović je prošao, odigrao povratnu za Vasilija Jotića koji šutira, ali pogađa golmana Radulovića.

15:09

15:06

80' - Žuti karton za Erića

15:05

77' - Jotić mijenja Ćorića

15:03

76' - Dobra kontra Borca!

Dvostruki strijelac Jovo Lukić je sada proigrao Davida Čavića, ali ovaj iz povoljne pozicije loše šutira.

15:02
Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

15:01

14:59

71' - GOOOOOL, 0:3!

Jovo Lukić postiže drugi gol na meču - ponovo glavom! Sada je 0:3 za Borac!

U međuvremenu, u taboru Modriče nova izmjena - umjesto Šoškića na terenu je Janković.

14:57

70' - GOOOOOL, 0:2!

Borac od 70. minuta ima prednost od dva gola protiv Alfa Modriče!

Čavić je izveo korner, a Lukić glavom zatresao mrežu!

14:56

69' - Lukić!

Bio je Borčev napadač u prilici, ali je Mihajlo Radulović odbranio taj pokušaj, poslije kojeg je lopta završila u korneru!

14:50

62' - Umjesto Živkovića, na terenu je Jovo Lukić

Sa druge strane, umjesto Prljete i Cvijanovića, na terenu su Hasičić i Simić.

14:44

56' - Erić mijenja Molsa

14:44

14:43

53' - Bošnjak ne koristi sjajnu priliku!

Borčev štoper našao se sam ispred čuvara mreže "uljara", ali je traljavo šutirao, pa je propala nova sjajna prilika za 0:2!

14:39

51' - Malo je nedostajalo da bude 0:2!

Lako je moglo da se desi da Borac udvostruči prednost!

Golman Alfa Modriče Mihajlo Radulović je loše reagovao, uspio je da izbaci loptu u korner nakon kojeg se stvorila gužva, poslije koje je Aleksandar Vojnović pogodio prečku!

14:32

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nastavljena je utakmica u Modriči.

Od prvog minuta nastavka, za Borac će igrati Panajotis Moraitis i David Čavić, a iz igre su izašla dva Dejana - Meleg i Gajić.

U sastavu Modriče, umjesto Stefana Pljevaljčiča na terenu je Milan Radulović.

14:20

14:17

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Borac u meču osmine finala Kupa Republike Srpske vodi protiv Alfa Modriče na stadionu "Dr Milan Jelić" rezultatom 0:1.

Strijelac jedinog gola bio je Ante Živković u 27. minutu, na asistenciju Dine Ćorića.

14:13

41' - Živković u prilici!

Odmah u narednom napadu Borca, nova šansa za crveno-plave!

Strijelac za sada jedinog gola Ante Živković se oslobodio čuvara, ali je šutirao direktno u golmana Radulovića.

Odmah potom, žuti karton je dobio Jovan Nikić.

14:11

40' - Vušurović!

Bilo je opasno pred golom Modriče pet minuta prije odlaska na odmor...

Milan Vušurović je dobro prošao, šutirao, ali i poslao loptu preko gola!

14:07

36' - Odličan pokušaj Kurtešija!

Modričin Ajriz Kurteši je sada oprobao udarac, ali je lopta "fijuknula" preko prečke!

14:05

14:03

33' - Sada Meleg pogađa stativu!

Drugi put na utakmici Borac pogađa okvir gola!

Dejan Meleg je izveo slobodan udarac sa 35 metara, a lopta je okrznula stativu!

14:01

30' - Žuti karton za Drču

Zbog sprečavanja kontre, prvu "javnu opomenu" dobio je mladi Borčev štoper.

13:58

27' - GOOOOOOL, 0:1!

Poveo je Borac u Modriči, strijelac je Ante Živković!

Odlično je Dino Ćorić centrirao sa desne strane, a hrvatski napadač neometan sa pet metara matirao Mihajla Radulovića.

13:56

13:52

20' - Stativa spasila Modriču!

Sitgao je odgovor Borca na dvije prilike za Modriču!

Strahinja Bošnjak je šutirao sa više od 30 metara, ali je stativa spasila domaće!

13:45

11' - Cvijanović!

Modriča je opasnija na startu, sada je zaprijetio Nemanja Cvijanović!

Vezista "uljara" šutirao je iskosa, ali je lopta prohujala malo pored lijeve stative Lakićevog gola.

13:40

8' - Šansa za Modriču!

Domaći tim je bio u prilici da zatrese mrežu preko Petra Šoškića, ali je 18-godišnji napadač udarcem glavom šutirao pored gola.

13:37

6' - Blaga terenska inicijativa Borca

Branilac titule u m:tel Premijer ligi BiH kontroliše igru, ali za sada nema pravih prilika u Modriči.

13:36

13:31

13:30

1' - Počela je utakmica na stadionu "Dr Milan Jelić"!

13:11

REZULTATI, PAROVI...

Do sada je već odigran jedan meč četvrtfinala, u kojem je fočanska Sutjeska u Čajniču trijumfovala nad Stakorinom rezultatom 0:1.

Bolji iz današnjeg okršaja u Modriči snage će odmjeriti sa Omladincem iz Potočara, dok su preostala dva para četvrtfinala Ljubić – Rudar Prijedor i Krupa – Radnik.

Termini odigravanja ovih mečeva biće naknadno određeni.