Borusija (nakratko) preuzela prvo mjesto! "Milioneri" nadigrali "vukove" pred Der Klasiker, raduje i povratak Holanda!

"Žuti" su trijumfovali na teškom gostovanju i na sjajan način najavili veliki okršaj sa Bajernom zakazan za sljedeću subotu. Spektakularan okršaj Grojter Firta i Hofenhajma - vidjeli smo devet golova!

bundesliga 14. kolo volfsburg borusija dortmund 1 3  Izvor: FOCKE STRANGMANN/EPA

Dortmundski "milioneri" preuzeli su, bar nakratko, prvo mjesto Bundeslige!

Do njega su stigli trijumfom u derbiju sa "vukovima", u kojem su se, u ranoj fazi meča, suočili sa zaostatkom:

VOLFSBURG – BORUSIJA D. 1:3 (1:1)
/Veghorst 2 - Čan 35 penal, Malen 55, Holand 81/

Da bi zadržali "pol-poziciju", neophodno je da ove sezone slabašna Arminija načini podvig i ostane neporažena na Alijanc Areni protiv moćnog Bajerna.

Za "žute" je u ovom trenutku, ipak, najbitnije da su, nakon poraza u derbiju od RB Lajpciga (2:1) prije treće reprezentativne pauze, ponovo "uhvatili zalet" pred Der Klasiker zakazan za sljedeću subotu...

Mats Humels odigrao je danas 300. meč za "milionere" u Bundesligi, te postao šesti igrač u istoriji Borusije koji je ušao u "Klub 300".

... ali isto tako i da se Erling Braut Holand vratio na teren i danas potvrdio pobjedu, iako se predviđalo da zbog povrede kuka neće igrati do početka 2022. godine!

Volfsburg je poveo već u drugom minutu golom Vuta Veghorsta ali nije taj pogodak holandskog internacionalca bio dovoljan da se bar izbjegne poraz.

Deset minuta prije odlaska na odmor Maksan Lakroa je u svom šesnaestercu faulirao kapitena Borusije Marka Rojsa. Dosuđen je penal koji je u gol pretvorio Emre Čan, da bi u drugom poluvremenu gosti još dva puta zatresli domaću mrežu.

Prvo je to, poslije deset minuta igre, uradio mladi Donjel Malen, drugi put u posljednja dva kola, dok je, već smo rekli, trijumf ovjerio Holand u prvoj odigranoj utakmici nakon skoro mjesec i po – i to osam minuta nakon što je kročio na teren!

Bohum je trijumfovao nad hitom prvenstva Frajburgom rezultatom 2:1, a pobjedu je, spektaklularnim golom sa pola terena u 82. minutu, donio srpski internacionalac Miloš Pantović.

Spektakularnu utakmicu odigrali su, mimo svih očekivanja, Grojter Firt i Hofenhajm.

Meč je završen rezultatom 3:6, uz het-trik Islasa Bebua, ali i dva gola 19-godišnjeg francuskog napadača Đorđinja Rutera.

Goleada je počela u 22. minutu, kada je poveo domaćin Hofenhajm je "preokrenuo stvari" do kraja poluvremena – a onda smo u drugom vidjeli još šest pogodaka!