Pobjeda u posljednjoj sekundi: Tuzla siti savladala Rudar

Autor Haris Krhalić

U posljednjoj sekundi utakmice Sulejman Krpić postiže pogodak za pobjedu.

rudar prijedor tuzla siti 0 1 18. kolo premijer lige BiH Izvor: Promo/FK Tuzla City

U okviru 18. kola m:tel Premijer lige BiH ekipa Rudara je na svom terenu izgubila od ekipe Tuzla sitija. Ovo je bila sedma uzastopna utakmica u kojoj ekipa iz Prijedora nije okusila slast pobjede.

S druge strane Tuzla, nakon poraza od Zrinjskog u prošlom kolu, je u Prijedor došla po sva tri boda, te opravdala ulogu favorita u ovoj utakmici.

Rudar – Tuzla siti 0:1 (0:0)
/Sulejman Krpić 90+3/

Nakon dvadeset minuta igre u Prijedoru nismo vidjeli mnogo toga, ponajviše zahvaljujući uslovima na terenu koji su izuzezno teški za igru.

Prvu priliku smo vidjeli u 32. minuti. Nakon ubacivanja Jakupovića, Amoa se našao u šansi, ali je lopta otišla pored gola.

Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao, te smo gledali jako lošu utakmicu na natopljenom terenu u Prijedoru.

Na samom početku drugog poluvremena Tuzla Siti je imao veliku šansu. Krpić se našao sam ispred gola, ali Šćekić čudesno brani udarac sa pet metara.

U nastavku igre Rudar je imao blagu inicijativu na terenu, ali nije ozbiljnije zaprijetio golu gostiju.
U finišu meča vidjeli smo dvije dobre prilike na obje strane.

Prvo je Karjašević pokušao sa ruba šesnaesterca, ali je njegov udarac odlično zaustavio golman domaće ekipe.

Na drugoj strani pokušaj Prijedorčana je izblokiran u posljednji čas.

A onda u 93. minuti gosti dolaze do pobjede. Džafić je ubacio, a Krpić zabija za pobjedu gostiju od 1:0.

Ovo je bio deveti pogodak za Krpića ove sezone u Premijer ligi BiH.

FK Rudar Prijedor: Šćekić, Sadiku, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Danilović, Amoa, Zekanović, Jakupović, Redžić.

FK Tuzla Siti: Brajlović, Krpić, Karjašević, Tomašević, Džafić, Čeliković, Mišić, Mehidić, Dofo, Moris, Mešinović.