Furiozan start Veleža dovoljan za pobjedu na "Koševu" - na radost navijača Borca! Vrijedan bod Rudar Prijedora!

Već poslije 15-ak minuta, Velež je riješio pitanje pobjednika meča 19. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na gostovanju u Sarajevu

Sarajevo - Velež, Posušje - Rudar Prijedor, PL BiH, 19. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Velež je zabilježio gostujuću pobjedu protiv trećeplasiranog Sarajeva i to prvi put u m:tel Premijer ligi BiH!

To je svakako dobra vijest za navijače banjalučkog Borca, kojima ide na ruku poraz "bordo" tima jer bi eventualnom pobjedom nad Slobodom, prezimili na trećoj poziciji na tabeli.

Nakon samo 15.ak minuta posljednjeg, 19. kola prije zimske pauze, izabranici Feđe Dudića su praktično riješili putanje pobjednika jer su stekli dva gola prednosti.

SARAJEVO - VELEŽ 0:2 (0:2)

Poslije solo prodora Samira Radovca, koji je u 10. minutu dodao loptu do Demira Pece, uslijedio je centaršut u kazneni prostor, a tamo je najviši u skoku bio Nemanja Anđušić i smjestio loptu u mrežu - 0:1.

Bio je to drugi pogodak napadača Veleža u aktuelnoj sezoni.

Očekivao se odgovor "bordo" tima, ali je uslijedio novi šok pet minuta kasnije - dosuđen je penal koji je skrivio Mirko Oremuš, oborivši Slavišu Radovića u kaznenom prostoru, a sudija Antoni Bandić iz Gruda nije imao dilemu!

Dženan Zajmović je bio siguran sa "bijele tačke" - 0:2.

U 20. minutu domaćin je propustio veliku priliku da smanji rezultat, ali je poslije udarca glavom Dražena Bagarića stativa spasila mostarsku ekipu.

Ubacili su izabranici Gorana Sablića u višu brzinu, stvorili su još nekoliko prilika, prvenstveno Boris Cmiljanić, ali nisu uspjeli da pogode mrežu Slaviše Bogdanovića.

Zbog toga su navijači Sarajeva zvižducima ispratili svoje ljubimce u svlačionicu.

U nastavku je Velež kontrolisao igru i nije dozvolio domaćim fudbalerima da nijednom zaprijete golmanu "rođenih" Slaviši Bogdanoviću.

Još kad je za samo tri minuta (od 80. do 83. minuta) Halid Šabanović dobio dva žuta, odnosno crveni karton, bilo je jasno da Sarajevo sa 10 igrača u polju neće moći da izbjegne prvi domaći poraz, a ukupno sedmi u sezoni.

Navijači "bordo" tima su svoje igrače ispratili novom salvom zvižduka, a trenera Sablića skandiranjem: "Gorane, odlazi".

S druge strane, Mostarci su stigli do šestog trijumfa.

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Lazić, Oremuš, Đokanović, Velkoski, Cmiljanić, Bagarić, Palić, Kurdić, Dupovac. Trener: Goran Sablić

VELEŽ: Bogdanović, Radović, Zeljković, Ćosić, Anđušić, Isić, Peco, Zajmović, Džanković, Radovac i Drina. Trener: Feđa Dudić

Izvor: Facebook/HŠK Posušje

U drugoj utakmici subotnjeg popodneva, Posušje je dočekalo Rudar Prijedor, ali uprkos dominaciji domaćin nije uspio da stigne do trijumfa. Čak su gosti iz Prijedora u samom finišu prvog dijela pogodili prečku!

osim toga, Prijedorčani su odoljeli svim napadima domaćina čak i nakon što je u finišu u 83. minutu isključen kapiten Nemanja Pekija, pa s nezgodnog gostovanja na "Mokrom docu" nose vrijedan bod u trci za opstankom.

POSUŠJE: Baćak, Milanović, J.Barišić, T. Barišić, L.Begić, Krišto, Ilinković, Lučić, Horić, Lauš, Vukoja. Trener: Stipe Balajić

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Sadiku, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Danilović, Dojčinović, Amoah, Zekanović, Redžić. Trener: Marko Tešić

M:TEL PREMIJER LIGA BiH, 19. KOLO

Posušje - Rudar Prijedor 0:0

Sarajevo - Velež 0:2 (0:2)
/Anđušić 10, Zajmović 16 pen/

Borac - Sloboda (15.00)Furiozan start Veleža dovoljan za pobjedu na "Koševu" - na radost navijača Borca!