"Der Klassiker" opravdao očekivanja, pet golova i crveni karton: Levandovski srušio Borusiju

Autor Haris Krhalić

Bajern Minhen porazio je ekipu Dortmunda rezultatom 2:3.

borusija bajern 2 3 14.kolo bundesliga Izvor: Tanjug/Andreas Schaad/AP

Bajern Minhen je u okviru 14.kola Bundeslige, na "Vestfalenu" pobijedio ekipu Borusije rezultatom 3:2. Bavarci su ovom pobjedom zadržali prvo mjesto na tabeli te pobjegli timu iz Dortmunda na četiri boda razlike.

Borusija Dortmund – Bajern 2:3 (1:2)
/Brant 5, Holand 48 – Levandovski 9, 77 pen., Koman 44/

Nismo dugo čekali na prvi pogodak. U petoj minuti Belingem upućuje pas za Branta koji je matirao Nojera za 1:0.

Već u devetoj minuti, nakon greške odbrane Borusije, Bajern stiže do izjednačenja. Strijelac za Bavarce bio je Levandovski - 1:1.

Bio je ovo 15. pogodak za Poljaka ove godine u Bundesligi.

Mogli su domaći doći do novog vođstva u 29. minuti. Nakon polukontre Holand se našao u odličnoj šansi, ali njegov udarac otišao je nekoliko centrimetara pored stative.

Pred kraj prvog poluvremena Bajern postiže pogodak sa 1:2. Nakon loše reakcije odbrane Borusije, lopta se odbija do Komana koji postiže svoj treći pogodak ove sezone.

Početkom drugog dijela igre Borusija vraća rezultat na početak. Belingem je uputio precizan pas za Holanda, koji ovog puta zabija bez problema – 2:2.

Bio je ovo drugi pogodak Holanda nakon povratka na teren te 11. u Bundesligi ove sezone.

U 75. minuti, nakon ubačaja iz kornera, Humels je igrao rukom, a arbitar je uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Siguran sa jedanaest metara bio je Levandovski za svoj 16. pogodak2:3.

Trener domaćih Marko Roze imao svašta reći sudiji zbog penala. Zbog toga je dobio je svoj drugi žuti karton danas, te je isključen zbog prigovora.

I ako je utakmica produžena čak deset minuta Borusija nije upjela stići do izjednačenja meča.