Belgijanac je ponovo junak Liverpula! Zbog Barselone je postao legenda, a sada je donio veliku pobjedu!

Autor Haris Krhalić

Divok Origi je postigao gol za pobjedu Liverpula u borbi za titulu u Premijer ligi.

liverpul vulverhempton 1 0 premijer liga  Izvor: Profimedia

Postao je Divok Origi legenda Liverpula kada je prije dvije godine u revanš meču Lige šampiona dao dva gola i odveo ekipu u finale, poslije čega je došla i titula u elitnom takmičenju.

Sada je ponovo pokazao zbog čega je pravi "džoker" Jirgena Klopa. Ušao je u igru u 68. minutu, a u četvrtom minutu nadoknade je dao gol za pobjedu protiv Vulverhemptona i tako pomogao svom timu da nastavi borbu za titulu (1:0)!

Stvarali su "crveni" šanse, prosto je nevjerovatno opisati promašaj Dioga Žote u 60. minutu. Prošao je golmana, izašao sam pred gol, dvojica defanzivaca su bila na liniji, umjesto preciznog udarca, šutirao je iz sve snage i pogodio kapitena Konora Kodija. Inače, on je nekada igrao za klub sa "Enfilda".

Potom je sjajni golman Žoze Sa "skinuo" nekoliko sjajnih šansi, poput one koju je imao Sadio Mane i djelovalo je da će se meč završiti remijem. Nisu tako mislili gosti.

Mohamed Salah je prošao sjajno po strani, umjesto šuta je dodao do Belgijanca koji je primio loptu, okrenuo se i pogodio mrežu za veliko slavlje.

Liverpul je tako preuzeo prvo mjesto na tabeli i tu će ostati ako Mančester siti ne pobijedi Votford na gostovanju kasnije večeras.

Njukasl, koji su nedavno preuzeli arapski milijarderi, je zabilježio prvu pobjedu u sezoni. Savladali su Barnli golom Kaluma Vilsona (1:0). Brajton je stigao do boda na gostovanju Sautemptonu pogotkom Nila Mopeja u osmom minutu nadoknade.