Leverkuzen “brojao” do sedam, čak četiri gola Šika: Hofenhajm bolji od Ajntrahta, Kostić upisao asistenciju

Autor Haris Krhalić

Bajer Leverkuzen je zabio čak sedam golova ekipi Grojter Firta, Kostić upisao asistenciju u porazu Ajntrahta od ekipe Hofenhajma.

Patrik Šik Izvor: Sascha Steinbach/EPA

U okviru 14. kola Bundeslige fudbaleri Bajera su na domaćem terenu nadigrali ekipu Grojter Firta i učvrstili se na trećoj poziciji na tabeli.

Na utakmici smo vidjeli čak osam pogodaka od čega sedam u mreži gostujuće ekipe.

Bajer Leverkuzen – Grojter Firt 7:1 (3:1)
/Adli 12, Tapsoba 17, Hinkapi 45, Šik 49, 69, 74, 76 –Duciak 33/

Prvi gol smo vidjeli u 12 minuti kada je Musa Diabi poslao loptu u šesneasterac, a Adli precizno pogodio za 1:0.

U idućem napadu igrači Firta stižu do poravananja, ali je sudija, nakon konsulatcije sa VAR sobom, poništio ovaj pogodak.

U 17. minuti nakon centaršuta, Tapsoba glavom postiže pogodak za 2:0.

Duciak u 33. minuti smanjuje prednost domaćih na 2:1.

Do kraja prvog poluvremena “apotekari” su uspjeli da zatresu mrežu gostiju još jednom. Strijelac ovog puta je bio Hinkapi – 3:1

Drugo poluvrijeme je obilježio Patrik Šik koji je zabio čak četiri gola.

Prvo je pogodio na samom početku drugog dijela igre za 4:1.

Mreže su mirovale do 69. minute kada Šik pogađa za novo vođstvo. Nakon samo pet minuta igre Čeh ponovo pogađa mrežu gostiju u 74. minuti – 6:1.

Šiku je za idući pogodak trebalo samo dvije minute te je Leverkuzen u 76. minuti stigao do vođstva od 7:1.

Zanimljivo je bilo i utakmici Hofenhajm – Ajntraht koja je završena pobjedom domaće ekipe.

Hofenhajm – Ajntraht 3:2 (2:1)
/Gajger 24, Ruter 30, Samesoku 59 – Bore 15, Pasiensia 72/

Poveo je Frankfurt na samom početku meča preko Bora, ali je domaća ekipa sa dva brza gola Gajgera i Rutera došla do prednosti.

U 59. minuti Hofenhajm preko Samesokua stiže do 3:1.

Konačan rezultat na utakmici postavio je Pasiensia golom u 72. minuti na asistenciju Filipa Kostića.

Bila je ovo šesta asistencija u sezoni za Kostića.