Kompletirano 18. kolo Bundeslige: Keln bolji od Herte, a Bohum od Volfsburga

Autor Haris Krhalić

U posljednje dvije utakmice 18. kola Bundeslige Keln je savladao Hertu dok je Bohum bio bolji od Volfsburga.

18. kolo Bundesliga Izvor: EPA/SASCHA STEINBACH

Utakmicama između Kelna i Herte te Volfsburga i Bohuma kompletirano je 18. kolo Bundeslige. Keln je u gostima savladao Hertu rezultatom 1:3, dok je Bohum bio bolji od Volfsburga sa 1:0.

Bila je ovo treća vezana pobjeda Kelna koji zauzima šesto mjesto na tabeli, odnosno zadnje mjesto koje vodi u Evropu.

Keln je bolje otvorio utakmicu što je rezurtiralo golom u 30. minuti.

Centaršut Marka Uta odlično je ispratio Modeste koji je glavom pospremio loptu u mrežu za vođstvo Kelna 0:1.

Nakon samo dvije minute vidjeli smo novi pogodak. Ovog puta strijelac je bio Ondrej Duda za veliku prednost gostiju - 0:2.

Do kraja poluvremena nismo vidjeli pretjerano mnogo uzbuđenja.

U nastavku igre Herta je zaigrala bolje što je nagrađeno golom u 57. minuti. Vladimir Darida je izveo slobodnjak i prekrasno pogodio za 1:2.

Do kraja utakmice igralo se uglavnom na sredini terena, a konačnih 1:3 postavio je, nakon solo prodora, Jan Tielman u sudačkoj nadoknadi.

U drugoj utakmici Volfsburg je odigrao bolje prvo poluvrijeme, ali su golovi izostali.

U drugom poluvremenu smo vidjeli jedini pogodan na utakmici. U 65. minuti srpski internacionalac Miloš Pantović postigao je pogodak za konačnih 1:0.