400 utakmica i 0 trofeja: Ibrahimović i Ernandez častili Piolija za jubilej!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Milan savladao Veneciju na 400. utakmici Stefana Piolija u Seriji A kao trener. Ibra stigao Kristijana Ronalda.

Serija A - Venecija - Milan 0-3 Izvor: EPA/LUCA ZENNARO/ANSA

Dvije minute trebale su Zlatanu Ibrahimoviću u prvom, a tri Teu Ernandezu tri u drugom da riješe meč u Veneciji i donesu pobjedu „rosonerima“ za savršen start 2022. godine.

Samo tri dana nakon pobjede 3:1 nad Romom fudbaleri Milana savladali su Veneciju rezultatom 3:0 i preuzeli čelnu poziciju na tabeli, bar do završetka derbija između Interaa i Lacija.

Venecija je bila lak plijen za „rosonere“, a poklekla je već nakon dvije minute igre – Leao je asistirao Ibrahimoviću kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara pogodi za vođstvo 1:0.

Šveđanin je tako upisao još jednu "recku“ i stigao Kristijana Ronalda – Venecija je postala 80. klub u "ligama petice" protiv kojih je postizao golove, što je pošlo za rukom još samo Portugalcu.

Ono što je Ibrahimović uradio u prvom, Teo Ernandez je uradio u drugom – postigao je ekspresan pogodak u 48. minutu za 2:0, a nešto kasnije postigao je i drugi uz indirektnu "asistenciju" Ibre.

Nakon namjernog igranja rukom Svobode, zbog kojeg je fudbaler Venecije i isključen, Ibrahimović nije prilazio lopti, vjerovatno zbog promađenog jedanaesterca protiv Rome, pa je Ernandez bio izvođač i pogodio za konačnih 3:0.

Debitant u redovima "rosonera"

Na meču Venecije i Milana debi za goste upisao je devetnaestogodišnji defanzivac Luka Stanga.

"Rosoneri“ su tako uljepšali jubilej Stefana Piolija koji je vodio kao trener 400. utakmicu u Seriji A.

Šef stručnog štaba „rosonera“ osvojio je Skudeto sa Juventusom kao igrač, ali još uvijek čeka na svoj prvi trofej u Seriji A kao trener.