Užasna greška sudije: Milan žestoko oštećen, pa šokantno poražen - hoće li ova odluka odlučiti šampiona? (VIDEO)

Specija namučila Milan i prvi put slavila na "San Siru", Miha bez rješenja za Napoli.

Milan - Specija Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Kakva šok utakmica za Milan!

Specija je prvi put u istoriji odnijela kompletan plijen sa "San Sira" iako su domaći vodili, pritom promašili i penal, a praktično im je gol za pobjedu "ukraden" u nadoknadi. Na kraju su ostali bez ičega!

Teo Ernandez nije u 45 minutu uspio da realizuje penal, ali je spektakularnim golom Rafael Leao "natjerao" navijače "rosonera" da brzo zaborave veliku šansu sa "kreča".

Iako je Milan bio bolji rival, nije to bila igra kakvu na "San Siru" svi priželjkuju. Nekako se osjetilo u vazduhu da bi gosti mogli doći do izjednačenja i upravo to se desilo u 64. minutu. Kevin Agudelo bio je strijelac.

U preostalih 30-ak minuta domaćin je vršio pritisak, pokušavali su Zlatan Ibrahimović, zatim i Olivije Žiru koji je šansu dobio u nastavku, ali promjene rezultata nije bilo.

Veliku grešku napravio je arbitar Marko Sera u drugom minutu nadoknade. Svirao je faul nad Antom Rebićem, iako je mogao i morao da pusti prednost. Žunior Mesijas je fenomenalno pogodio, ali gola nije bilo zbog prethodno dosuđenog prekršaja. Izvinjavao se sudija fudbalerima Milana svjestan da je napravio veliku grešku, koja ih je koštala bodova, a ko zna, možda i titule.

Žestoko su protestovali "rosoneri". Uzalud.

Iz slobodnog udarca pokušao je Ibrahimović dva puta, ali golman Ivan Provedel i prečka spasili su goste. Definitivno Milan nije imao sreće, a onda je uslijedio šok u 96. minutu.

Fudbaleri Specije odigrali su sjajan kontranapad, koji je u pobjedu, prvu u Milanu za njih, pretvorio Emanuel Đasi.

Izvor: EPA/ELISABETTA BARACCHI/ANSA

Napoli je u duelu sa Bolonjom bio dominantan i zasluženo slavio, reklo bi se rutinski. Tim Siniše Mihajlovića nije imao rješenja za raspoložene Napolitance, koji su konačno odigrali kako se od njih očekuje.

Dugo je Napoli bio lider, ali posljednji rezultati nikako nisu zadovoljavajući za Lučana Spaletija. Ipak, na stadionu "Renato Dal'Ara" večeras im je sve polazilo za nogom.

Već u prvih 50 minuta postigli su gosti dva gola i već tada riješili pitanje pobjednika. Irving Lozano u 20. minutu donio je vođstvo Napoliju, da bi početkom nastavka isti igrač povisio na 2:0 i povratka za Bolonju nije bilo.