Evo zašto ga hoće Junajted! Sjajna asistencija petom: Sergej za Imobilea, Lacio za 10 minuta zgazio Salernitanu! (VIDEO)

Dva gola Rimljana u uvodnim minutima meča.

Sergej Milinković-Savić i Ćiro Imobile Izvor: EPA/ANGELO CARCONI/ANSA

Lacio je sjajno otvorio gostovanje Salernitani, klubu koji se grčeviti bori za opstanak i koji kuburi sa brojnim problemima - od korona virusa, do lošeg finansijskog stanja i neizvjesnosti oko pronalaska novog vlasnika.

Za samo deset minuta, Rimljani su zgazili rivala, a sve je počelo od fenomenalne asistencije Sergeja Milinkovia-Savića.

Srbin, za kojeg je zagrizao Mančester junajted, u 7. minutu je maestralno petom proigrao najboljeg strijelca "nebesko-plavih" Ćiru Imobilea, koji je odlično naciljao i donio vođstvo svom timu. Sergeju je ovo bila osma asistencija u sezoni.

Pogledajte sjajnu akciju i gol Lacija...

Nepuna tri minuta kasnije, Imobile je stigao i do drugog, ukupno 17. gola u Seriji A u isto toliko mečeva. Ovaj put asistent mu je bio Pedro.

Da "prekopira" pobjedu iz prvog dijela sezone rezultatom 3:0 pobrinuo se Manuel Lacari u 66. minutu.

Lacio je tako prekinuo lošu prvenstvenu mini-seriju od tri meča na kojim nije trijumfovao.