Sergej čuva Lacio! Spektakl na Olimpiku: Šest golova, asistencija i dva pogotka Srbina!

Sergej Milinković-Savić je na startu 2022. godine uknjižio asistenciju i dva pogotka protiv Empolija, što je na kraju bilo dovoljno za bod

serija a lacio empoli 3 3 sergej asistencija i dva gola  Izvor: Profimedia

U prvoj utakmici u novoj godini, Lacio je na Olimpiku dočekao Empoli i u sjajnoj utakmici remizirao, uz sjajan učinak Sergeja Milinkovića-Savića, koji je dva puta morao da preuzme stvari u svoje ruke kako Lacio ne bi bio poražen!

LACIO – EMPOLI 3:3 (1:2)
/Imobile 14, Milinković-Savić 66, 90+3 - Bajrami 6 penal, Zurkovski 8, Di Frančesko 76/

Stvari su se katastrofalno odvijale po nebesko-plave u prvih desetak minuta, obzirom da je prvo Nedim Bajrami penal materijalizovao golom, da bi nedugo kasnije prednost gostiju udvostručio Simon Zurkovski.

A onda je SMS prvi put na meču preuzeo stvari u svoje ruke - vrlo brzo nakon drugog gola Empolija, asistirao je Ćiri Imobileu, a potom i sam 25 minuta prije kraja zatresao mrežu za 2:2.

Srbin je ove sezone učestvovao u 14 golova u ligama petice (po sedam pogodaka i asistencija), a jedini vezista kojem je to još pošlo za rukom je Dimitri Paje u dresu Marseja.

Međutim, taj učinak ogromnog aduta Dragana Stojkovića-Piksija za Mundijal u Kataru ipak je bio uvod u niz dešavanja na rimskom stadionu do kraja meča!

Prvo Lacijalima nije dosuđen jedanaestarac nakon što je u šesnaestercu Empolija pao Matija Zakanji, a potom je Di Frančesko u petercu domaćih ostao sam "kao duh" i ponovo doveo goste do vođstva.

Kod 2:3 za Empoli, poništen je izjednačujući gol Patrika zbog igranja rukom, da bi u samom finišu Ćiro Imobile propustio priliku da sa bijele tačke odvede domaće do boda.

A kad nije uspio Italijan, jeste Srbin u trećem minutu nadoknade i, uz sjajan osjećaj za prostor, postavio konačnih 3:3!