Preokret iz keca u dvojku u Đenovi: Sampdorija povela pa stala, a onda su gosti sa Sardinije ubacili u višu brzinu!

Poslije zimske pauze, vratila se Serija A uz velike probleme sa korona virusom.

Sampdorija - Kaljari 1:2, Serija A, 20. kolo Izvor: SIMONE ARVEDA/ANSA

Četiri utakmice su otkazane, uključujući i meč na "Dal Ari", gdje su fudbaleri Intera stigli i prema postojećim pravilima dobili bodove za zelenim stolom. Međutim, vrlo izvjesno je da će se Bolonja žaliti i da će meč biti ponovo odigran kad se steknu uslovi.

Za razliku od ovih mečeva, 20. kolo šampionata otvorili su Sampdorija i Kaljari, a gosti su osvojili cijeli plijen i to nakon preokreta iz keca u dvojku.

SAMPDORIJA - KALJARI 1:2 (1:0)

Izabranici Roberta D'Averse su u potpunosti nadigrali goste u prvih 45 minuta, ali samo jednom su pogodili mrežu Alesija Kranja uprkos sijaset stvorenih prilika.

Strijelac je u 18. minutu bio Manolo Gabijadini, kojem je to bio šesti pogodak u sezoni.

Crveni karton

U sudijskoj nadoknadi igrač Sampe Antonio Kandreva je zaradio direktan crveni karton zbog udaranja protivnika.

Međutim, u nastavku utakmice viđena je potpuno drugačija slika na terenu stadiona "Luiđi Feraris".

Gosti sa Sardinije su zaigrali kao u transu i napravili preokret!

Najprije je u 55. minutu za izjednačenje pogodio Alesandro Deiola, a potom je u 71. minutu Leonardo Pavoleti osigurao vrijedna tri boda Kaljariju u borbi za opstanak.

Bila je ovo tek druga pobjeda ekipe Valtera Macarija u sezoni i to poslije oktobra prošle godine kada je savladala upravo đenovsku ekipu na Sardiniji (3:1). S druge strane, Đenovljani su uknjižili jubilarni 10. poraz.