Inter bolji od Lacija: Đurić zabio u pobjedi Salernitane nad Veronom

Autor Haris Krhalić

Inter je savladao Lacio rezulatom 2:1, dok je Salernitana bila bolja od Verone sa 1:2.

serija a inter lacio verona salernitana Izvor: EMILIO ANDREOLI/GETTY IMAGES EUROPE

Inter je na domaćem terenu savladao ekipu Lacija rezultatom 2:1.

Bila je ovo treća uzastopna pobjeda Intera na domaćem terenu nad Lacijom, te se Inter sa ova tri boda vratio na vrh tabele Serije A.

Inter - Lacio 2:1 (1:1)
/Bastoni 30, Škriniar 67 - Imobile 35/

U 17. minuti vidjeli smo pogodak Martineza koji je nakon odluke VAR-a poništen zbog ofsajda.

Nakon kornera u 30. minuti igrači Lacija nakratko izbacuju loptu iz šesnaesterca koja dolazi do Alesandra Bastoniija koji sa otprilike 25 metara postiže pogodak za 1:0.

Međutim, slavlje Intera nije dugo trajalo.

Samo pet minuta kasnije Kataldi je brzo izveo slobodni udarac sa pola terena. Lopta je prošla iza leđa igrača Intera, a Imobile je zaobišao Handanovića i poslao loptu u prazan gol. Bio je to njegov 15. pogodak te sada ima jedan manje od Vlahovića – 1:1.

U 64. minuti vidjeli smo odličnu priliku za Inter. Danfriz je sa nekoliko metara pokušao, ali je golman Lacija odbranio.

Tri minute kasnije Bastoni sa lijeve strane ubacuje loptu u šesnaestereac, a najviši u skoku je bio Škriniar koji glavom posprema loptu u mrežu za 2:1.

Do kraja utakmice nismo vidjeli pretjerano puno uzbuđenja.

U 91. minuti Luis Alberto je pokušao direktno iz kornera da ugrozi gol Intera, ali se rezultat do krajaj utakmice nije mijenjao.

Edin Džeko se oporavio od koronavirusa te je ušao u igru u 73. minuti.

U drugoj utakmici Salernitana je bila bolja od Verone rezultatom 1:2, a među strijelce se upisao i Milan Đurić koji je postigao gol iz penala za vođstvo od 0:1.

U 63. minuti Lazović je vratio utakmicu na rezultatski početak, a konačnih 1:2 postavio je Kastano u 70. minuti.

Treba dodati kako je Verona završila utakmicu sa 10 igrača jer je Ivan Ilić zaradio isključenje u 89. minuti.