Borjan vodi Kanadu na SP: Ova odbrana je sve zaprepastila, golman Zvezde je heroj velike pobjede! (VIDEO)

Čini se da će golman rođen u Kninu 1987. godine biti junak Kanade u pohodu na njihov prvi Mundijal od 1986.

borjan vodi kanadu na svjetsko prvenstvo  Izvor: Profimedia/YouTube/OneSoccer/Printscreen

Milan Borjan je ponovo heroj Kanade! Golman Crvene zvezde bio je ključan čovjek u novoj pobjedi u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, zbog čega su Kanađani za još tri koraka bliži plasmanu na prvi Mundijal od 1986. godine!

Kanada je slavila 2:0 na teškom gostovanju u Hondurasu, a upravo je Borjan bio možda i presudan u tom trijumfu!

Uspjeli su Kanađani da sačuvaju prvo mjesto u KONKAKAF kvalifikacionoj grupi, pošto je Denil Maldonado u 10. minutu autogolom donio vođstvo gostima. U 73. minutu je pobjedu potvrdio Džonatan Dejvid, ali doći do dva gola prednosti bilo je sve samo ne lako.

Vjerovatno presudan momenat se dogodio u 70. minutu, kada je Borjan zabilježio, ispostaviće se, ključnu odbranu da sačuva vođstvo Kanađana.

Centaršut iz slobodnog udarca sa lijeve strane je stigao do Arijage, ovaj je šutirao glavom, ali se Borjan majstorski "izdužio" i odbranio udarac koji bi sigurno završio u njegovoj mreži.

Ovaj potez je oduševio i brojne navijače Kanade na društvenim mrežama, a koliko je Kanada imala težak posao govori i da su dva tima bila izjednačena po broju šuteva u okvir gola (tri), dok je Honduras ukupno šutirao čak 14 puta, spram sedam šuteva gostiju. Pogledajte Borjanovu sjajnu odbranu na 3:57 od početka video snimka:

Borjan i Kanada pobedili Honduras
Izvor: YouTube/OneSoccer

U cijeloj priči, Kanadi je na ruku išla i pobjeda Kostarike nad Panamom, pa su sada Borjan i drugovi prvi sa 19 bodova, čak pet više od četvrtoplasirane Paname.

To je važno jer samo prva tri tima idu direktno na Mundijal, dok će četvrti u interkontinentalni baraž. Protekle noći, Meksiko je bio bolji od Jamajke, a SAD od El Salvadora, pa su tri najveće zemlje u KONKAKAF zoni najbliže odlasku u Katar.