Tadiću, doktore! Dušan dirigovao, Ajaks se igrao: Tri majstorije za pobjedu i bomba iz slobodnjaka! (VIDEO)

Dušan Tadić je odigrao još jedan fenomenalan meč u dresu Ajaksa, odveo je ekipu u narednu rundu takmičenja.

dušan tadić odveo ajaks u polufinale kupa holandije Izvor: Profimedia

Kapitensku traku nosi i u Ajaksu i u reprezentaciji Srbije sa razlogom. Dušan Tadić je još jednom pokazao zbog čega je glavni igrač "kopljanika".

Na njegovim krilima je tim iz Amsterdama ostvario laku i ubjedljivu pobjedu u četvrtfinalu Kupa.

Deklasirali su Vitese - 5:0 (2:0), a Srbin je bio nerješiva enigma. Upisao je dvije asistencije i fenomenalan pogodak i tako "pogurao" ekipu u narednu rundu takmičenja.

Prvo je u 17. minutu uposlio Entonija, da bi u 30. Ale duplirao prednost. Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Ale je u 46. postigao svoj drugi gol. Tada je Tadić uzeo svjetla pozornice. U 51. minutu je dao prelijep gol iz sloodnog udarca, a onda u 61. ponovo asistirao Entoniju za konačan rezultat i "petardu".

Inače, Ajaks je posljednjih dana u centru skandala koji je napravio Mark Overmars. On je slao koleginicama neprikladne poruke i zbog toga je dao otkaz, a spekuliše se da bi vijeli slučaj uskoro mogao da završi pred sudom.