Jović kao Vlahović - "bocnuo" preko golmana, ali prečka! Trener ga ponižavao, a Luka pokazao kako mu malo treba (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Pogodio bi sigurno da ima "utakmice u nogama", ali...

Luka Jović prečka protiv Viljareala Izvor: TV Arena sport/screenshot

Srpski napadač Luka Jović zamalo je postao heroj Real Madrida iako je ponovo dobio malu minutažu, da na kažemo bijednu, pošto se Karlo Ančeloi uplašio Viljareala i odlučio da u napadu počne sa Garetom Bejlom.

Nije išlo Real Madrid, teško su probijali blok "žute podmornice", da bi Italijan tek u 75. minutu poslao Srbina na teren. Bilo je to premalo vremena nešto da napravi, pošto je u tim trenucima Viljareal bio bolji sa loptom, ali je iz prvog dodira pogodio prečku gola i tako je ostalo - 0:0.

Bio je Jović ponovo nevidljiv za svoje saigrače, da bi u 92. minut konačno "sijevnula" kontra u kojoj je Jović odlično istrčao, došao ispred golmana Ruljija, lobovao ga je, ali je lopta završila samo na prečki.

Zanimljivo, identičnu šansu je prije nekoliko dana imao Vlahović protiv Verone, ali je njegov lob završio u mreži.

To je svakako posljedica samopouzdanja i redovne minutaže, pa je teško očekivati da Luka Jović iz prvog dodir na utakmici rješava meč. Nije se njegova situacija promenila čak ni u odsustvu Benzeme, a Anćeloti je pokazao da ne vjeruje Srbinu pošto je u napadu birao iznuđeno rješenje umjesto njega.

Podsjetimo, srpski napadač je ove sezone odigrao 16 mečeva za Real Madrid i postigao je gol, a zabilježio je i dvije asistencije. Ipak, vrijedi naglasiti da je na terenu proveo samo 457 minuta.