sarajevo - borac 1:1 uživo prenos mondo

Veoma važan bod Banjalučana u borbi za izlazak na međunarodnu scenu.

sarajevo - borac 1:1 uživo prenos mondo Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri Borca primili su prvi gol ovog proljeća, ali su u velikom derbiju 22. kola m:tel Premijer lige BiH uspjeli ostati neporaženi na "Koševu".

Sarajevo je bilo bolji rival u prvom poluvremenu i povelo u ranoj fazi meča preko Asmira Suljića, ali je bod Banjalučanima nakon prave majstorije donio Jovo Lukić.

SARAJEVO - BORAC 1:1 (1:0)
/Suljić 3 - Lukić 59/

Praktično samo što je utakmica počela, Suljić je obradovao domaće navijače. Nikola Ćetković istrčao je u prazno, Suljić se odlično snašao i iz teške pozicije lobovao mladog čuvara mreže "crveno-plavih".

Prijetili su zatim domaći, drugi gol visio je u vazduhu, ali odbrana Borca uspjela je da odoli.

Shvatio je Nemanja Miljanović da mnogo toga u igru njegovog tima ne štima, pa je odmah na startu drugog dijela u igru umjesto Marka Kujundžića uveo Aleksandra Subića.

Zaigrali su gosti nešto angažovanije, a u 59. minutu stiglo je izjednačenje, čime su fudbaleri Sarajeva kažnjeni za sve promašaje.

Jovo Lukić sjajno se "lažnjakom" oslobodio svojih čuvara, prebacio loptu na lijevu nogu, a onda precizno pogodio za 1:1.

Do kraja su fudbaleri u bordo dresovima stihijskim napadima pokušali doći do izjednačenja, Banjalučani su se zatvorili, tako da promjene rezultata nije bilo.

Borac je tako i u petom uzastopnom premijerligaškom meču sa Sarajevom uspio ostati neporažen (2:2, 2:0, 0:0, 1:0, 1:1).

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Hebibović (71. Oremuš), Šećerović (71. Šabanović), Varešanović (62. Čataković), Mujakić, Bagarić (76. Ahmetović), Palić, Avramovski (76. Kobiljar), Kapić, Suljić. Trener: Aleksandar Vasoski.

BORAC: Ćetković, Kujundžić (46. Subić), Bošnjak, Ćorić, Cvijanović (58. Begić), Brkić (78. Milojević), Mols, Vojnović, Lukić (78. Moraitis), Meleg (67. Vušurović), Ajaz. Trener: Nemanja Miljanović.

Pogledajte golove sa "Koševa"...

1:0 ASMIR SULJIĆ (3')

1:1 JOVO LUKIĆ (59')

Detalje meča možete pronaći u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

M:TEL PREMIJER LIGA BiH - 22. KOLO:

Sarajevo - Borac 1:1 (1:0)

Velež - Tuzla siti (15.00) - Dragan Petrović (Banjaluka)
Široki Brijeg - Posušje (20.00) - Danijel Bojo (Kiseljak)

Nedjelja:

Leotar - Željezničar (13.00) - Mateo Musa (Čitluk)
Radnik - Rudar Prijedor (13.00) - Admir Šehović (Sarajevo)
Sloboda - Zrinjski (15.00) - Ermin Sivac (Zenica)

Standings provided by SofaScore LiveScore

14:56

- KRAJ -

14:45

84' - Čataković pravo u Ćetkovića

Čataković šutira glavom nakon kornera, ali još jednom pravo u Ćetkovića.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

14:39

78' - Miljanović vrši posljednje izmjene

Lukić je završio meč, umjesto njega u igru ulazi Moraitis. Takođe, Milojević će na terenu zamijeniti Brkića.

14:38

77' - Nova prilika za Lukića

Ponovo je napadač Borca usamljen, ali ovaj put loše šutira.

14:38

77' - Još dvije izmjene u Sarajevu

Kobiljar i Ahmetović umjesto Avramovskog i Bagarića.

14:37

76' - "Parni" karton za Molsa

Kamerunac je zaradio javnu opomenu zbog koje će propustiti naredni premijerligaški duel.

14:36

75' - Palić šutira pored gola

Poluprilika za Sarajevo nakon kornera. Palić je pokušao glavom, ali lopta odlazi pored stative. Još 15 minuta do kraja.

14:32

71' - Dvostruka izmjena u "bordo" timu

Šećerović mijenja Šabanovića, Oremuš umjesto Hebibovića.

14:30

67' - Treća izmjena u Borcu

Meleg napušta teren, Vušurović ulazi.

14:28

65' - Žuti karton i za Šećerovića

Mnogo posla za najboljeg bh. arbitra Irfana Peljtu.

14:23

61' - Čataković u igri umjesto Varešanovića

Izmjena i u redovima Sarajeva.

14:23

61' - Ćetković brani

Prilika da Sarajevo ekspresno uzvrati, ali Ćetković brani šut Kapića.

14:21

59' - GOOOL!!! Lukić je pogodio za izjednačenje!

Sjajan gol Jove Lukića!

Oslobodio se dvojice čuvara, prebacio loptu na svoju "jaču" lijevu nogu i prelijepo pogodio za 1:1!

14:19

58' - Cvijanovića mijenja Begić

Druga izmjena u taboru Borca.

14:19

57' - Još jedna velika prilika za Sarajevo

Mogao je sada Suljić i do drugog gola. Ćetković nije dobro intervenisao, lopta se odbila do Bagarića, koji je uposlio Suljića, ali ostaje 1:0.

14:17

55' - Zaoštrilo se na terenu "Koševa" - dva nova kartona

Još jedan žuti karton, ovaj put Bagarić je grubo faulirao Vojnovića, pa ga je Peljto opravdano upisao u svoju bilježnicu.

Nedugo zatim, "požutio" je i Ćorić na drugoj strani.

14:09

47' - Žuti karton za Brkića

Brkić je prvi igrač Borca sa javnom opomenom.

14:08

46' - Velika šansa za 2:0!

Samo 25 sekundi bilo je potrebno fudbalerima Sarajeva da dođu do stopostotne prilike, prve u drugom dijelu igre. Ipak, Bagarić sa samo tri metra nije uspio da pošalje loptu u mrežu Ćetkovića.

14:07

46' - Izmjena na startu drugog dijela

Očigledno je Nemanja Miljanović nezadovoljan, pa je reagovao na pauzi između dva poluvremena. U svlačionici je ostao Kujundžić, a u igri, i to sa kapitenskom trakom, sada je Subić.

13:47

- kraj prvog poluvremena -

Sarajevo zasluženo vodi protiv Borca nakon prvih 45 minuta. Strijelac jedinog gola na "Koševu" bio je Asmir Suljić u 3. minutu.

13:47

45+2' - Posljednja šansa u prvom dijelu

Ajaz je pokušao glavom, ali brani Dizdarević.

13:44

44' - Još jednom Kapić

Kruže fudbaleri Sarajeva oko šesnaesterca gostiju. Kapić se sada odlučio na šut iz daljine, ali bio je to udarac po sredini gola, Ćetković je bio dobro postavljen i problema za Banjalučane nije bilo.

13:39

39' - Bez uzbuđenja

Period nešto mirnije igre na "Koševu". Gosti pokušavaju da prebace loptu na stranu koja pripada rivalu, ali se većinom igra na sredini terena.

13:30

28' - "Promaja" u odbrani Borca

Stiče se utisak da odbrana Borca olako dopušta rivalu da stvara prilike pred golom Ćetkovića. I sada je bilo opasno u petercu "crveno-plavih", pokušao je Kapić, ali promjere rezultata nema.

13:27

27' - Konačno prijete i fudbaleri Borca

Dobar prodor Ajaza, pronašao je Lukića, ali iz teške pozicije napadač Borca nije uspio da pogodi cilj. Ostaje 1:0.

13:25

26' - Gužva u petercu Borca

Brane se Banjalučani, domaći žele novi gol. Bagarić je sada bio pred golom Borca, ali je Ćorić uspio da interveniše i otkloni opasnost.

13:17

16' - Nova prilika za domaće

Domaćin bolji za sada.

Ponovo prijete Sarajlije. Ipak, Varešanović nije uspio da zahvati loptu glavom onako kako je htio, pa će Ćetković ovaj put uspio da interveniše.

13:07

7' - Palić je "požutio"

Neoprezan start Palića, odmah mu je sudija Peljto pokazao žuti karton.

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

13:04

3' - GOOOL!!! Sarajevo vodi!

Brzi gol na "Koševu", Suljić je strijelac.

"Ispala" je odbrana Borca, Šećerović je poslao idealan pas, Suljić se sjajno snašao i uspio da lobuje istrčalog Ćetkovića iz veoma teške situacije.

13:00

1' - Počeo je meč Sarajevo - Borac

12:51
Uskoro počinje duel na "Koševu"

12:48

REZERVE

Rezerve Sarajeva: Šahinović, Šabanović, Lazić, Oremuš, Ahmetović, Ramić, Islamović, Kobiljar, Čataković.

Na klupi Borca su: Pavlović, Begić, Subić, Čavić, Reljić, Milojević, Popara, Moraitis, Vušurović.

12:07

SASTAVI

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Hebibović, Šećerović, Varešanović, Mujakić, Bagarić, Palić, Avramovski, Kapić, Suljić. Trener: Aleksandar Vasoski.

BORAC: Ćetković, Kujundžić, Bošnjak, Ćorić, Cvijanović, Brkić, Mols, Vojnović, Lukić, Meleg, Ajaz. Trener: Nemanja Miljanović.

11:53

- Sarajevo oslabljeno

Sarajlije duel sa Banjalučanima dočekuju bez četvorice veoma bitnih igrača. Suspendovani su: Darko Bodul, Amer Dupovac, Andrej Đokanović i Krste Velkoski.

11:49

- Dobro došli u MONDO prenos utakmice...

UKRATKO

• U prvom duelu ove sezone, odigranom u Banjaluci, Borac je slavio 1:0 golom Stojana Vranješa.
  • Posljednji dvoboj na "Koševu" pripao je Banjalučanima, koji su slavili 2:0.
  • Na posljednja četiri meča sa Sarajevom Borac je neporažen (2:2, 2:0, 0:0, 1:0).