Šampionu bod u Sinshajmu, ali može da žali za sva 3 – Hofenhajm se "provukao" protiv Bajerna, "Leva" izjednačio rekord!

Kad se sve sabere i oduzme, Hofenhajm može da bude zadovoljan remijem iz ovog duela.

hofenhajm i bajern odigrali neriješeno Izvor: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Hofenhajm je poveo protiv Bajerna, ali na kraju može da bude zadovoljan što je premijerni meč 26. runde završen podjelom bodova:

HOFENHAJM – BAJERN 1:1 (1:1)
/Baumgartner 32 – Levandovski 45+3/

Ekipa Julijana Nagelsmana dominirala je u ovom duelu, "plela" mrežu oko gola domaćih, ali od momenta kad je tim iz Sinshajma poveo, pa do kraja, uspjela je samo jednom da postigne pogodak i na kraju dođe do jednog boda, koji u ovom trenutku mnogo više vrijedi domaćima u trci za četvrtom pozicijom koja vodi u Ligu šampiona.

Hofenhajm je danas poveo u 32. minutu, kada je Krištof Baumgartner izbjegao ofsajd nakon centaršuta Davida Rauma, a onda i spretno i srećno matirao Manuela Nojera, koji je danas upisao povratnički nastup u Bundesligi nakon povrede koljena i pauze od četiri kola.

Kako smo rekli, do kraja meča je Bajern bio taj koji se uglavnom najviše pitao na terenu, ali je u moru prilika pred domaćim golom uspio da materijalizuje samo jednu.

Bajernov rekorder danas je, osim Poljaka, bio i Džamal Musiala, koji je postao najmlađi fudbaler Bavaraca ikada sa najmanje 50 nastupa. Učinio je to sa 19 godina i 14 dana, a prethodni rekorder bio je proslavljeni štoper Bajerna Hans-Georg Švarcenbek (20 godina i 17 dana).

Bilo je to duboko u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Robert Levandovski nadvisio odbranu Hofenhajma i postigao 29. gol u ovoj sezoni Bundeslige.

U isto vrijeme, tim golom sjajni Poljak je izjednačio rekord Jupa Hejnkesa iz sezone 1973/74 i Tima Vernera iz sezone 2019/20 sa čak 17 gostujućih golova u sezoni!

Frajburg, direktni konkurent Hofenhajma u borbi za Ligu šampiona, imao je 2:0 protiv Volfsburga nakon prvog poluvremena, zahvaljujući Vinćencu Grifu. Ispustio je to u nastavku, ali je situaciju "iščupao" Niko Šlotenbek u 87. minutu.

Augzburg – Majnc

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!