Horor start u Premijer ligi, a nije bio ni faul! Golman koljenom i šakom udario napadača, a lopta u mreži! (VIDEO)

Autor Milutin Vujičić

Pogledajte kako je Luis Dijaz postigao gol za Liverpul protiv Brajtona.

brutalan start golmana brajtona nad igračem liverpula Izvor: Profimedia

Kolumbijski napadač Luis Dijaz sjajno se uklopio u Jirgena Klopa i zahvaljujući njegovoj sjajnoj partiji Liverpul je slavio na gostovanju protiv Brajtona (2:0), ali mnogi će se pitati kako je uopšte završio utakmicu...

Dijaz je unosio pometnju u odbranu Brajtona od prve sekunde utakmice, a 19. minutu je umakao čuvarima i na savršen pas Matipa zatresao je mrežu glavom. Dobro da mu je ostala na ramenima, pošto ga je golman Sančez brutalno faulirao koji trenutak prije nego što će zahvatiti loptu.

Sančez je vidio da ne može da stigne prvi do lopte, tako da je visoko podigao lijevu nogu i udario Dijaza u grudi, dok ga je istovremeno dokrajčio i šakom.

Dijaz se nije uplašio izazova i žarko je želio ponovo da postigne gol u dresu Liverpula, dok Sančez nije pretjerano mario da li će povrijediti rivala. Kolumbijac je ostao da leži na travi poslije duela i odmah je na teren ušla ljekarska ekipa, a sudija Majk Din dobio je signal iz VAR sobe da je situacija bila sumnjiva.

Pogledajte faul!

Ipak, pregled snimka na kome se vidi da je Sančez bez razloga grubo faulirao Dijaza - nije rezultirao i crvenim kartonom za golmana. Ostao je do kraja meča i bio savladan još jedanput, poslije šuta Salaha iz penala u 61. minutu.

"Ne mogu ništa da kažem, vidio sam samo jednom faul. Ne znam da li je crveni, ali očigledno je da postoje određeni problemi sa VAR tehnologijom. Ako me svi pitaju da li je crveni, onda znači da jeste. Zašto nije onda crveni? Ima još dosta prostora da se VAR tehnologija unaprijedi...", poručio je Klop poslije meča.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!