Nsue osigurao pobjedu Tuzli sitiju u Mostaru: Velež poklekao u finišu!

Emilio Nsue postigao je prvi pogodak u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine kojim je donio tri boda Tuzli sitiju na teškom gostovanju kod Veleža.

Velež - Tuzla siti 1:2 , Pl BiH, 22. kolo Izvor: Facebook/Tuzla City

Tuzla siti je upisao 11. pobjedu ove sezone i to na teškom gostovanju u mostarskim Vrapčićima!

VELEŽ - TUZLA SITI 1:2 (1:1)

Mostarci su bolje ušli u meč i u 15. minutu propustili priliku da dođu do prednosti. Alen Dejanović je bio u šansi, međutim, kapiten gostiju Ajdin Nukić je u posljednji trenutak spasio svoj tim.

Devet minuta kasnije uslijedila je kazna na drugoj strani - nakon šuta Sulejmana Krpića, loptu je u mrežu "rođenih" pospremio Adnan Džafić - 0:1.

Ipak, agiliniji izabranici Feđe Dudića su brzo izjednačili. Igrao se 34. minut kada je Nemanja Anđušić izjednačio rezultat i s tim rezultatom se otišlo na odmor u poluvremenu - 1:1.

U nastavku je viđena i jedna "sporna" situacija - lopta je u glavu pogodila jednog od gostujućih fudbalera, a domaći su tražili penal misleći da je igrao rukom, ali sudija Antoni Bandić ispravno nije pokazao na bijelu tačku.

Do kraja susreta se činilo da će meč biti okončan remijem, međutim, u 87. minutu Emilio Nsue je glavom pogodio mrežu Veleža nakon centaršuta Mirzada Mehanovića - 1:2.

Bio je to njegov prvi pogodak u m:tel Premijer ligi BiH nakon što je nedavno obukao dres "građana" iz Siminog Hana.

Rođen je na Majorci, ali nastupa za reprezentaciju Ekvatorijalne Gvineje i u karijeri je odigrao više od 100 utakmica u španskoj Primeri u dresovima Majorke i Real Sosijedada.

VELEŽ: Jovičić, Zeljković, Bajrić, Ćosić, Radović, Hasanović, Radovac, Dejanović, Peco, Anđušić, Haskić. Trener: Feđa Dudić

TUZLA SITI: Brajlović, Šukilović, Morris, Nukić, Tomašević, Gavrić, Karjašević, Doffo, Mehanović, Džafić, Krpić. Trener: Husref Musemić