Promašaj sezone Edina Džeke, pa asistencija za važan bod Intera! Šampion Italije u 93. minutu izbjegao poraz u Torinu!

Inter je izbjegao poraz u trećem minutu sudijske nadoknade u Torinu i sačuvao nade u trci za "skudetom".

Torino - Inter, Serija A, 29. kolo Izvor: ALESSANDRO DI MARCO/EPA/ANSA

Poslije više od tri godine, Torino je bio na dobrom putu da savlada Inter i prekine crnu seriju od šest mečeva bez pobjede u Seriji A!

Ali, u trećem minutu sudijske nadoknade, na asistenciju kapitena Bosne i Hercegovine Edina Džeke, rezervista Aleksis Sančez je uz pomoć stative "isčupao" bod aktuelnom šampionu Italije, koji može biti izuzetno važan u trci za odbranom titule.

TORINO - INTER 1:1 (1:0)

Činilo se da će to biti repriza susreta u januaru 2019. godine kada je bio dovoljan samo jedan pogodak u mreži Samira Handanovića da "bikovima" donose vrijedna tri boda.

Počelo je idealno za domaćina koji je u 12. minutu poveo golom Brazilca Bremera, koji je poslije centaršuta iz kornera i pomalo srećne asistencije Tomaza Pobege pogodio sami ugao - 1:0.

Inter je u prvom poluvremenu djelovao dosta smušeno i nije posebno prijetio osim Lautara Martineza, koji je propustio jednu dobru šansu, ali ipak više može da žali domaći napadač Andrea Beloti koji je oštećen za čist jedanaesterac.

Andrea Ranokija ga je oborio u kaznenom prostoru ali sudije iz VAR sobe su odlučile da ne pozovu glavnog arbitra Marka Gvidu da pogleda duel, pa je Torino ostao bez penala.

Početkom drugog dijela, ekipa iz Milana je kreirala nekoliko odličnih prilika za izjednačanje, ali ni Matijas Vesino s pet metara glavom, niti Federiko Dimarko na asistenciju Edina Džeke, nisu uspjeli da savladaju izuzetno raspoloženog golmana Etrita Berišu.

Izvor: ALESSANDRO DI MARCO/EPA/ANSA

Imao je i kapiten Bosne i Hercegovine stopostotnu šansu nakon centaršuta Vesina u 60. minutu kada je bio za malo neprecizan, da bi samo tri minuta kasnije Josip Brekalo na drugoj strani mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je Robin Gosens blokirao njegov udarac i spasio Inter.

Saša Lukić, reprezentativac Srbije, odlično je odigrao do 82. minuta kada je zamiljenjen Samuelom Ricijem.

"Neroazure" je već u narednom napadu ponovo spasio i Handanović panterskom odbranom nakon šuta rezerviste Armanda Ica, pa je trener milanske ekipe Simone Inzagi shvativši da je "vrag odnio šalu", napravio dvostruku izmjenu i uveo Artura Vidala i Aleksisa Sančeza.

Napadali su do kraja i jedni i drugi, bilo je prilika na obje strane, ali je najbolju šansu za Inter promašio Džeko u 89. minutu kada je s pet metara glavom šutirao iznad prečke!

Međutim, nije Džeku "psihički" oborio taj veliki promašaj već je u trećem minutu nadoknade majstorski doveo Sančeza u mat poziciju, a Čileanac je uz pomoć stative pogodio Berišinu mrežu - 1:1.