Napoli na krilima Osimena do nova tri boda: Borba za Skudeto sve neizvjesnija

Autor Haris Krhalić

Napoli je, na domaćem terenu, nakon preokreta savladao ekipu Udinezea i upisao tri važna boda

Napoli Udineze 2:1 Serija A Izvor: EPA/LUCA ZENNARO/ANSA

Napoli je na stadionu “Dijego Armando Maradona” savladao ekipu Udinezea rezultatom 2:1. Napolitanci su se ovom pobjedom izjednačili na tabeli sa vodećim Milanom koji ima utakmicu manje te večeras gostuje kod ekipe Kaljarija. Bila je ovo osma uzastopna pobjeda Napolija na domaćem terenu.

Napoli – Udineze 2:1 (0:1)
/Osimen 52, 63 – Deulofeu/

U 13. minuti fudbaleri Napolija izveli su korner, a najviši u skoku je bio Kulibali. Njegov udarac koji je išao u desnu stranu, ali golman Udinezea, Silvestri odlično brani. Sedam minuta kasnije Insinje skače i udara loptu glavom, ali njegov udarac završava malo iznad prečke.

Igrao se 22. minut kada je Roberto Pereira poslao loptu za Deulofea koji je sjajnim udarcem savladao Davida Ospinu za prednost Udinzea - 0:1

Mogli su gosti do novog gola deset minuta kasnije, ali je udarac Pabla Maria zaustavio Ospina. U 41. minuti Fabian Ruiz je šutirao, ali Silvestru ponovio brani.

Početkom drugog poluvremena Napoli stiže do izjednačenja. Mario Rui izveo je slobodni udarac, a odbrana Udinezea zaboravila je na Osimena koji nije imao problema sa realizacijom – 1:1.

U 63. minuti Napoli je stigao do preokreta. Ponovo je Viktor Osimen bio strijelac, ovog puta na asistenciju Di Lorenca. Bio je to njegov 11 pogodak ove sezone u Seriji A.

Sedam minuta kasnije Osimen ponovo pogađa, ali je njegov gol ovaj put poništen zbog ofsajda. U 83. minuti Udineze je ostao sa igračem manje. Crveni karton dobio je Pablo Mari.