Važna pobjeda Milana u borbi za titulu: Rosoneri minimalnim rezultatom slavili protiv Kaljarija

Autor Haris Krhalić

Milan je na gostujućem terenu savladao ekipu Kaljarija rezultatom 0:1 te tako osvoji važna tri boda kada je u pitanju borba za titulu.

benaser Izvor: FABIO MURRU/ANSA

Milan je, na gostujućem terenu, u okviru 30. kola Serije A savladao ekipu Kaljarija rezultatom 1:0. Rosoneri su ovom pobjedom zadržali tri boda prednosti nad drugoplasiranim Napolijem. Njihov gradski rival Inter nakon današnjeg remija sa Fiorentinom, zaostje šest bodova sa utakmicom manje.

Kaljari – Milan 0:1 (0:0)
/Benaser 60/

U prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Prvu priliku na utakmici imao je Oliver Žiru u petoj minuti kada je promašio zicer sa nekoliko metara. Sedam minuta kasnije Diaz je šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru Milana koja je okrunjena golom u 60. minuti. Oliver Žiru je prelijepo podigao loptu, a Benaser volejom atraktivno pogodio sa ruba šesnaesterca.

U 84. minuti Davide Kalabria je izažao sam pred golmana Kaljarija, ali Kranjo odlično brani. Dvije minute kasnije Kranjo brani Žiruov udarac glavom.

Mogao je Kaljari do izjednačenja u 90. minuti kada je Pavoleti pogodio prečku te je na kraju Milan odnio sva tri boda kući. Na kraju utakmice svjedočili smo velikoj gužvi kada je došlo do verbalnog okršaja nekoliko igrača.