Gradski derbi pripao Romi: „Vučica“ sve riješila u prvom poluvremenu - Pelegrini fenomenalno pogodio (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Roma je gazda u Rimu!

Fudbaleri Rome su u gradskom derbiju savladali ekipu Lacija rezultatom 3:0. Sva tri gola smo vidjeli u prvom poluvremenu, a susret je obilježio fenomenalan pogodak Lorenca Pelegrinija iz slobodnog udarca. Tomi Ejbraham je postigao dva gola.

Roma – Lacio 3:0 (3:0)
/Ejbraham 2, 22, Pelegrini 40/

Utakmice nije ni počela kako treba, a Roma je stigla do gola. Pelegrini je izveo korner i pogodio prečku nakon čega se lopta odbila od Ejbrahama u gol Lacija. Zaista nevjerovaran pogodak.

Nastavila je Roma sa napadima, a nagrada je stigla u 22. minuti. Karsdorp je utrčao sa desne strane i odlično uposlio Ejbrahama koji je pobjegao svom čuvaru i pogodio za 2:0.

U 40. minuti glavni arbitar je dosudio slobodni udarac za Romu. Loptu je uzeo Lorenco Pelegrini i perfektno pogodio u rašlje – 3:0. Mogla je Roma i do četvrtog gola dvije minute kasnije. Šutirao je Mikhtarijan, ali je prečka spasila gol Lacija.

Drugo poluvrijeme se igralo dosta mirno sve do 67. minute kada je Roma imala odličnu priliku. Ejbraham je izašao sam pred Strakošu, ali je pucao malo pored gola.

Roma je ovom pobjedom preskočila Lacio na tabeli Serija A te sad zauzima peto mjesto sa dva boda više od gradskog rivala, te osam manje od Juventusa koji se nalazi na četvrtoj poziciji.