Srbija ide na Evropsko prvenstvo: Orlići morali da pobijede, za 18 minuta dali 4 gola!

Autor Haris Krhalić

Reprezentativci do 17 godina uspjeli trijumfalno da završe kvalifikacije.

Srbija pobjedom nad Velsom osigurala plasman na EURO Izvor: MN PRESS

Fudbalska reprezentacija Srbije do 17 godina igraće na Evropskom prvenstvu u Izraelu ovog ljeta. Orlići su na kvalifikacionom turniru u Sloveniji, što su bile posljednje prepreke na putu do velikog takmičenja, upisali dvije pobjede i remi i sa sedam bodova zauzeli prvo mjesto u grupi.

U trećem kolu grupe savladan je Vels (4:2), što je bio rezultat koji je Srbiji donio plasman na Evropsko prvenstvo, uz trijumf Turske nad domaćinom ovog turnira.

Pobjeda Srbije još je veća kada se zna da su izabranici Radovana Krivokapića imali zaostatak od dva gola, a zatim za samo 18 minuta sa četiri pogotka u mreži Velšana uspjeli da preokrenu rezultat i potvrde odlazak u Izrael.

Podsjećamo, ranije su na ovom turniru savladali Tursku i remizirali protiv Slovenije, kada je junak meča bio sin Dejana Stankovića.

Strijelci za reprezentaciju Srbije na današnjem meču bili su Mateja Bubanj i Jovan Milošević, koji su postigli po dva pogotka protiv Velsa. Bubanj je i u dosadašnjem dijelu kvalifikacija bio jedno od najjačih oružja našeg tima, što je uspio da pokaže i time što se našao u samom vrhu liste strijelaca kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Mladi napadač Crvene zvezde postigao je dva gola i na meču protiv Turske, dok je u prvoj rundi kvalifikacija četiri puta tresao mreže rivala. Sa ukupno osam pogodaka on je izjednačio učinak njemačkog fudbalera Dženana Pejčinovića.