Napoli se ne odriče vrha: Važan trijumf u Bergamu za nastavak borbe za "skudeto"

U jednom od derbija 31. kola Serije A Napoli kao gost slavio protiv Atalante.

Lorenco Insinje Izvor: EPA/PAOLO MAGNI/ANSA

Napoli je upisao treću uzastopnu pobjedu u Seriji A, te sačuvao šanse da na kraju sezone može ostati na liderskoj poziciji, na kojoj je trenutno.

U jednom od derbija kola, možda i neočekivano lako, slavio je protiv Atalante u Bergamu.

ATALANTA - NAPOLI 1:3 (0:2)

Napoli je u potpunosti dominirao u prvom poluvremenu, te stekao dva gola prednosti. U 14. minutu Huan Muso srušio je Drisa Mertensa, a Lorenco Insinje bio je neumoljiv sa "bijele tačke".

Insinje je učestvovao i kod drugog gola Napolitanaca - ovaj put u ulozi asistenta. Školski je iz slobodnog udarca prebacio kompletnu odbranu rivala, na pravo mjesto našao Matea Politano, koji iz voleja postiže gol za 0:2.

Pogledajte sjajan centaršut Insinjea i fenomenalnu reakciju Politana.

Trgli su se fudbaleri Atalante u nastavku. Krenuli su svim silama da smanje zaostatak, pa je Martin De Ron u 58. minutu uspio da prepolovi prednost gostiju.

Domaćin je i nakon gola nastavio sa pritiskom. U kontinuitetu su prijetili, ali nisu uspjeli ponovo da savladaju Davida Ospinu. Kaznili su to izabranici Lučana Spaletija u 81. minutu. Izveli su sjajan kontranapad, a Eljif Elmas stavio je tačku na pobjedu.

HET-TRIK BETA

Udineze je bio izuzetno raspoložen. Slavio je 5:1 u duelu sa Kaljarijem, a tri gola za tim sa Sardinije postigao je Beto. Portugalac je u debitantskoj sezoni za tim iz Udina pogodio već 11 puta.

Ovim trijumfom Napoli se bodovno izjednačio sa Milanom, ali uz utakmicu više. "Rosoneri" će svoj meč 31. runde igrati u ponedjeljak protiv Bolonje, na čijoj klupi neće biti srpskog stručnjaka Siniše Mihajlovića. Dok se ne oporavio, mijenjaće ga njegov asistent Emilio De Leo.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!