Murinjo nije dao da stanu do 4:0, ide po evropski trofej sa Romom! On putuje u Englesku, a policija u Roterdam!

Autor Haris Krhalić

Poznati su polufinalni parovi Konferencijske lige!

Poznati učesnici polufinala Konferencijske lige Izvor: Profimedia / Alfredo Falcone / LaPresse

Određena su posljednja četiri "preživjela" u Konferencijskoj ligi, koja će igrati za prvi trofej u istoriji tog takmičenja. To su Lester, Roma, Olimpik Marsej i Fejnord!

Lester je u Ajndhovenu ostvario spektakularnu pobjedu protiv domaćina i golovima Džejmsa Medisona u 77. minutu i Rikarda Pereire u 88. preokretom ušao u svoje prvo evropsko polufinale. Poznati Izraelac Eran Zahavi dao je u 27. minutu gol za domaće na asistenciju Marija Gecea, ali to nije bilo dovoljno da Holanđani eliminišu premijerligaša i da prvi uđu u polufinale.

Odmah poslije toga, Roma Žozea Murinja osvetila se norveškom Bodo Glimtu za poraz u prvom meču (1:2), pa je golovima Tamija Ejbrahama i het-trikom Nikola Zaniola umarširala u polufinale, na oduševljenje veoma motivisanog Murinja. Portugalac je cijelom Olimpiku pokazivao cijele večeri koliko mu je stalo da osvoji evropski trofej i sa Romom, a put ka finalu vodiće njegov tim preko Lestera.

Dok se bude igrao taj dvomeč, dodatne policijske snage sigurno će biti upotrebljene u organizaciji utakmica Fejnorda i Marseja.

Holandski tim, Partizanov rival iz osmine finala, preskočio je Slaviju iz Praga pobedom u gostima (3:1), dok je Olimpik Marsej u Solunu eliminisao PAOK golom svog najboljeg igrača Dmitrija Pajea u 34. minutu. Tako je zakazan derbi u kojem će sigurno posebna pažnja biti posvećena sprečavanju eventualnih sukoba dvije grupe navijača. Srpski internacionalac Andrija Živković igrao je do 78. minuta za grčki tim, ali se sa saigračima ipak oprostio od Evrope za ovu sezonu. U prvom meču je imao sjajnu asistenciju, ali u Solunu je mreža Francuza ipak ostala mirna.

PSV - Lester 1:2 ( prvi meč 0:0)
Roma - Bodo Glimt 4:0 (1:2)
PAOK - Marsej 0:1 (1:3)
Slavija Prag - Fejnord 1:3 (3:3)

Parovi polufinala (28. aprila i 5. maja): Lester - Roma, Fejnord - Marsej. Finale će biti odigrano u Tirani, 25. maja.