Inter zadao „domaći“ Milanu, Džeko se svađao sa Perišićem, pa napustio igru!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Reprezentativac BiH nije se upisao u strijelce u pobjedi Intera kojom su "neroazuri" preuzeli, bar na kratko, lidersku poziciju u Seriji A.

Inter pobijedio Speiju 3-1 Izvor: EPA/FABIO FAGIOLINI/ANSA

Šampionska trka (najmanje) u troje se nastavlja u Italiji, a Inter je svoj dio u ovom kolu obavio.

Ekipa Simonea Inzagija savladala je Speciju 3:1 i tako preuzela lidersku poziciju u Seriji A, bar do završetka duela Milana i Đenove.

Nije sve išlo glatko, morao je Inzagi da posegne za "džokerima", Lautarom Martinezom i Aleksisom Sančezom, potom da strepi do finiša utakmice poslije povratka Specije u život, a onda je Inter završio sve akcijom ovog dvojca.

Za vodeći pogodak pobrinuo se Brozović prelijepim pogotkom u 31. minutu, ali je drugi Hrvat u plavo-crnom dresu potom došao u centar pažnje.

Ivan Perišić asistirao je za drugi gol svoje ekipe Lautaru Martinezu, koji je ušao umjesto Edina Džeke, a upravo sa njim hrvatski fudbaler imao je "okršaj" nešto ranije.

Nakon što je prethodno pogodio stativu Džeko se našao u odličnoj šansi na početku drugog poluvremena, ali mu je loptu sa noge skinuo Periššić, zbog čega je kapiten bh. reprezentacije pobjesnio.

Nakon sat vremena igre zamijenio ga je Lautaro Martinez i ispostavilo se da je to bio dobar potez Inzagija, jer mu je Lautaro vratio pogotkom za 2:0 i asistencijom za treći gol Intera.

Između ta dva gola Specija je smanjila na 2:1 preko Mađore koji je postigao prellijep pogodak, i to prvi ove sezone, te zabrinuo goste.

Nervoza je potrajala do trećeg minuta nadoknade, a onda je Aleksis Sančez ovjerio jubilarnu 20. pobjedu Intera u sezoni.

Ušao pa morao napolje zbog minđuše

Meč na stadionu Alberto Piko obilježila je i situacija iz drugo poluvremena kada je igru napustio fudbaler M'Bala Nzola koji je ušao samo deset minuta ranije. Naime sudija je primijetio da Nzola nosi minđušu i naredio mu da je skine, ali je to potrajalo nekoliko minuta. Pokušavao je Nzola, pomagao mu je i fizioterapeut, sve dok se trener Đenove Tijago Mota nije iznervirao i umjesto Nzole na teren poslao Žanisa Antista.