Fudbalerke Barselone oborile svjetski rekord - skoro 92.000 ljudi na stadionu! O ovome Ćavi i fudbaleri maštaju!

Nevjerovatna utakmica u Barseloni, fenomenalna partija fudbalerki i novi svjetski rekord na tribinama!

fudbalerke barselone oborile svjetski rekord  Izvor: Profimedia

Zbog ovoga se igra fudbal! Fudbalerke Barselone su oborile sopstveni rekord i postavile novi svjetski rekord po broju ljudi na tribinama. Polufinalnu utakmicu Lige šampiona gledalo je 91.648 navijača!

Da, dobro ste vidjeli. Skoro 92.000 ljudi pratilo je utakmicu između fudbalerki Barselone i Volfsburga. Imali su i šta da vide, bar oni koji su navijali za domaću ekipu pošto je ostvarena ubjedljiva pobjeda - 5:1 (4:0).

Sve je bilo riješeno već na poluvremenu. U trećem minutu je Aitana Bonmati donijela predost Barsi, da bi Karolin Hansen udvostručila prednost u 10. minutu. Uslijedio je novi blic-krig, za pet minuta. Prvo je u 33. Dženifer Ermoso pogodila, a u 38. je Aleša Puteljas podigla publiku na noge.

U drugom poluvremenu je Džil Rord postigla pogodak za gošće, ali je Puteljas u 85. sa penala stavila taču na rapsodiju svog tim. Ubjedljiva pobjeda i samo bi čudo moglo da spasi Volfsburg u revanšu. U drugom meču igraju fudbalerke Liona i PSŽ-a.

"Atmosfera je bila nevjerovatna zaista, ali to ne smije da bude izgovor za ovako užasnu našu partiju. Svi moramo da preuzmemo odgovornost i da se pokažemo u mnogo boljem svjetlu u revanšu", rekla je Tabea Vasmut poslije meča.

Za razliku od ženskog kluba, kod muškaraca je veliki problem sa podrškom sa tribina. U porazu od Frankfurta i simultanki Filipa Kostića je na "Nou Kampu" bilo više od 30.000 navijača njemačkog tima.

Klub je najavio pokretanje istrage, ali je izgleda u Kataloniji trenutno ženski fudbal zanimljiviji. Imaće Ćavi mnogo posla ako želi da dobije ovakvu podršku navijača u budućnosti.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!