Filip i ekipa utišali i London - u 1. minutu! Igraće se njemačko finale Lige Evrope? (VIDEO)

Igralo se po 90 minuta u Londonu i Lajpcigu i pobijedili su Nijemci!

pobjede ajntrahta i lajpciga u polufinalu lige evrope Izvor: Fonet/AP/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Ajntrahta pobijedili su i Vest Hem u gostima (2:1) i još jednim velikim evropskim trijumfom napravili veliki korak ka plasmanu u finale Lige Evrope.

Ekipa za koju sa velikim uspjehom igra srpski internacionalac Filip Kostić slavila je u Londonu pogocima mladog napadača Ansgara Knaufa (20), koji je "zaledio" navijače Vest Hema udarcem u 1. minutu, kao i hicem japanskog veziste Daičija Kamade u 54.

Ovako je Vest Hem poveo prvi put:

Vest Hem Ajntraht
Izvor: YouTube/Arena sport TV

A ovako je Kamada postavio konačnih 1:2:

U međuvremenu je napadač Vest Hema Mikail Antonio u 21. minutu izjednačio, ali ne zadugo. Ipak se na kraju radovala gostujuća ekipa, za koju je Kostić odigrao cijeli meč sa "desetkom" na leđima.

Istovremeno, uspješan je bio i drugi njemački predstavnik u polufinalu Lige Evrope, Lajpcig. On je kod kuće pobijedio Glazgov Rendžers lijepim golom Anhelinja u 85. minutu i zakazao put u Škotsku sa minimalnom prednošću. S obzirom na sve velike uspjehe koje je tim Đovanija Van Bronkhorsta napravio ove sezone kod kuće, sastav Domenika Tedeska sigurno neće otići na gostovanje misleći da je završio posao.

Za sada se nazire njemačko finale Lige Evrope u Sevilji 18. maja, ali ipak sačekajmo i revanše 5. maja.