Partizan juri titulu na Nathov i Rikardov pogon!

Bitna pobjeda za crno-bijele!

Partizan juri titulu na Nathov i Rikardov pogon!  Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Partizana savladali su Napredak na gostovanju i tako su uspjeli da zadrže korak u odnosu na najvećeg rivala Crvenu zvezdu u borbi za prvo mjesto na tabeli.

Rikardo je u prvom poluvremenu uspio da "načne" mrežu Nikole Vasiljevića, a odna je u drugom dijelu igre poslije gola Marka Jevtovića i autogola Saše Marjanovića!

20:49

86. minut: Ne da se Baždaru!

Sada je ponovo imao priliku, opet je šutnuo sa ivice kaznenaog prostora, ali nije postigao gol! Samo minut kasnije ponovo je Partizan imao šansu, ali Rikardo nije dobro primio loptu, a kasnije Menig nije završio taj napad!

20:42

78. minut: BAŽDAR!

Prokušaj Sameda Baždara sa distance, probao je svoj šut sa dvadesetak metara, ali nije to bilo doovljno precizno ni jako. Sačuvao je svoju mrežu Vasiljević!

20:31

70. minut: Evo i Fejse!

Na teren će mladi Samed Baždar koji će ući na teren i malo odmoriti Bibarsa Natha, a svoj debi će imati i Ljubomir Fejsa! Prvi put će na teren od dolaska u Partizan na zimu. On je na terenu umesto Saše Zdjelara.

20:27

65. minut: 3:0 ZA PARTIZAN!

Uzeo je loptu Nikola Terzić, prošao sa desne strane, pobegao je Mršiću, a onda centrirao. Jak centaršut je pogodio Sašu Marjanovića, a lopta je ušla u mrežu Nikole Vasiljevića!

Sada samo čekamo kraj meča...

20:26

63. minut: GOL!, Ali i ofsajd!

Zatresao je mrežu Napretka Rikardo Gomeš, ali neće ovo biti priznato! Kasno mu je poslao loptu Nikola Terzić i ovo je bio prilično veliki ofsajd.

20:26

61. minut: Evo još jednog oporavljenog igrača!

Na terenu je prvi put od septembra Ivan Obradović! Zamenio je Aleksandar Lutovac! Nije to jedina izmena, pošto se nastavljaju promene po bokovima.

Kvinsi Menig i Nikola Terzić menjaju Lazara Markovića i Nemanju Jovića.

20:19

56. minut. GOOOL!

Partizan vodi 2:0! Pogodio je Marko Jevtović!

Sjajan centaršut Bibarsa Natha iz slobodnog udarca se završio tako što je sa pet metara Jevtović glavom pogodio mrežu rivala.

20:18

54. minut: Šansa!

Centirao je Saša Marjanović, a napadač Alen Melunović je bio u odličnoj prilici! Probao je glavom da savlada Stevanovića, ali je lopta otišla preko gola.

20:16

46. minut: Drugo poluvreme!

Počinje drugo poluvreme, a fudbaleri Partizana ga startuju sa golom prednosti! Napredak će morati da napadne ako hoće bodove u ovom meču, a moguće je da će to stvoriti više prostora za napadače crno-belih!

19:52

45. minut: Kraj prvog poluvremena!

Rikardov gol je razlika u ovom poluvremenu! Imao je Partizan još nekoliko šansi, a domaćin je zapretio samo jednom i to preko Đorđa Jovanovića.

Ipak, nije tada bilo gola pošto je Nemanja Stevanović sjajno reagovao i na poluvremenu crno-beli vode sa 1:0.

19:46

40. minut: Jović i Rikardo!

Ukrao je loptu vezistima Napretka Nemanja Jović, a onda je poslao ka Rikardu. Nije uspeo da uhvati ritam napadač crno-belih, šutirao je, ali je promašio!

19:42

36. minut: Kakva šansa za Napredak!

Đorđe Jovanović je dobio loptu, a onda uspeo da uđe u samo srce šesnaesterca sa njom! Prošao je nekoliko čuvara, šutirao, ali na kraju je Nemanja Stevanović teškom mukom odbranio ovaj udarac!

19:35

29. minut: GOOOOL! RIKARDO!

Pogađa mrežu Rikardo Gomeš!

Natho je centrirao iz kornera, a onda je posle male zbrke u odbrani Napretka lopta nekako došla do špica sa Zelenotrskih Ostrva. A on ne greši, postiže svoj 25. gol ove sezone!

19:33

24. minut: Morao je da šutne Jović!

Sjajan centaršut za Jovića, a vezista Partizana nije odlučio da šutne sa pet metara od gola nego je probao da doda Rikardu Gomešu.

Lopta je napadaču Partizana otišla iza leđa i propala je ova šansa.

19:29

22. minut: Oboren Rikardo na ivici 16 metara!

Kojičić je povukao Rikarda u prodoru i srušio ga na 17 metara od gola! Lopta jeste skroz sa leve strane kaznenog prostora, ali je ovo odlična prilika da Natho centrira.

Dodao je do Rikarda, ali je na kraju udarac napadača Partizana blokiran!

19:22

15. minut: Partizan napada, ali bez uspeha!

Ima Partizan loptu i kruži oko gola Napretka, ali nema šansi. Ređaju se centaršutevi i pokušaji, ali jednostavno nema ozbiljnih pokušaja.

Vasiljević je samo jednom morao da reaguje posle udarca iz daljine!

19:14

8. minut:

Prva šansa za Partizan! Odbila se lopta do Bibarsa Natha, šutirao je, ali ova lopta je bila preslaba da bi ugrozila gol Nikole Vasiljevića.

Siguran je golman Crvene zvezde na pozajmici u Napretku.

19:06

1. minut: Počelo je!

Utakmica počinje, ali smo pre samog starta imali minut ćutanja u slavu preminulog bivšeg trenera Partizana i legende jugoslovenskog fudbala Ivice Osima.

Izvor: Arena Sport/Screenshot

19:00

Zvezda je dobila!

Sada je Partizan pod pritiskom! Crvena zvezda je lako savladala Vojvodinu u svom meču ovog kola i sada je Partizan pod pritiskom. Evo kako sada izgleda tabela:

18:44

Tradicionalno nije lako!

Fudbaleri Partizana sa Napretkom redovno imaju problema! Na poslednjih 13 mečeva imaju samo pet pobeda uz pet remija i čak tri trijumfa tima iz Kruševca.

Na prethodnom meču je bilo 0:0, a crno-beli su tada smatrali da su oštećeni za nedosuđeni penal!

18:28

A evo kako izlazi Napredak!

NAPREDAK (4-2-3-1): Vasiljević – Mršić, Đeković, Kojičić, Spremo – Marjanović, Milovanović – Jovanović, Đuričković, Mladenović – Melunović

18:24

Evo sastava Partizana!

PARTIZAN (4-2-3-1): Stevanović – Živković, Miletić, Saničanin, Lutovac – Zdjelar, Jevtović – Marković, Natho, Jović – Rikardo.

Opet je na golu Nemanja Stevanović, dok će po bokovima Partizan biti agresivan, igraće Marko Živković i Aleksandar Lutovac. Nedostaju Igor Vujačić i Kvinsi Menig koji neće početi meč-.

18:13

Čekamo meč u Kruševcu!

Fudbaleri Partizana gostuju u Kruševcu na meču u kome moraju da pobede kako bi ostali u trci za šampionsku titulu ove sezone.

Sa druge strane Napredak ima tri poraza zaredom i za domaćina bi ova pobeda mogla da bude ključna kako bi stali na noge u plejofu.