Iz Bergama se vidi opstanak: Milan Đurić asistent - Salernitana bila blizu čuda, ali veliki je i bod protiv Atalante

Tim iz Salerna nastavlja žestoku borbu za opstanak u Seriji A.

Milan Đurić Izvor: Shutterstock

Ono što je početkom drugog dijela sezone u Seriji A djelovalo kao naučna fantastika, polako se pretvara u realnost.

Fudbaleri Salernitane bili su zakucani za samo dno tabele, klubu je prijetio bankrot i izbacivanje iz lige, ali tri kola prije kraja sezone stigli su nadomak opstanka.

Sjajni tim iz Salerna večeras je kao gost odigrao 1:1 sa Atalantom, iako je bio veoma blizu velikog trijumfa. Vodio je golom Edersona od 27. minuta, ali je u 88. minutu primio gol, pa je morao da se zadovolji bodom.

Asistent kod jedinog gola gostiju bio je Milan Đurić, dok je Atalanta dva minuta prije kraja uspjela doći do remija preko Marija Pašalića.

Salernitana je tako zabilježila i četvrtu utakmicu u nizu u kojoj nije poražena, nakon tri vezane pobjede. S obzirom na povoljan raspored do kraja, te zaostali meč sa "fenjerašem" Venecijom već za tri dana, jasno je da klub sa juga Italije, kojeg je večeras u Bergamu bodrilo više od 2.000 navijača, nadomak cilja i sam će odlučivati o svojoj sudbini.

Prije sjajne serije koja je započeta sredinom aprila, tim Davidea Nikole imao je crni niz od čak 11 utakmica bez slavlja.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!