Kakva emocija: Postigao pogodak za titulu u 95. minutu protiv najvećeg rivala, pa briznuo u plač! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Porta novi su prvaci Portugala, a heroj današnje pobjede kojom je osigurana titula je nigerijski napadač Zaidu.

zaidu, porto Izvor: JOSE SENA GOULAO/LUSA

Porto je večeras u pretposljednjem kolu portugalskog prvenstva slavio protiv ekipe Benfike rezultatom 1:0 i tako kolo prije kraja osigurao titulu. Jedini pogodak na utakmici postigao je Zaidua u 95. minutu.

Ovaj 24-godišnji nigerijski napdač je nakon što je postigao pogodak pao na zemlju i počeo plakati.

Porto je ovom pobjedom stigao do 88 poena te ima utakmicu više i devet bodova više od Sportinga koji je ostao bez šansi da ih stigne i osvoji titulu ove godine.

U posljednjem kolu Porto na domaćem terenu dočekuje ekipu Estorila te nema sumnje kako će proslava trajati dugo u noć. Pored toga, očekuje ih i finale Kupa 22. maja protiv Tondele što će biti odlična prilika za još jedan trofej.

Ovo je za Porto 30. titula prvaka Portugala dok Benfika ima 37. Sporting je 19 puta podigao pehar elitnog takmičenja u Portugalu.