10 godina od najluđe završnice Premijer lige ikada: Džeko i ekipa su tog dana napravili čudo, Aguero dobio spomenik!

Autor Haris Krhalić

Serhio Aguero će vječno stajati ispred "Etihada".

Spomenik Agueru ispred Etihada Izvor: Profimedia

Prošlo je tačno deset godina od najluđeg završetka sezone u istoriji engleskog fudbala! Mančester siti je tada osvojio titulu, iako se na nekoliko minuta činilo da će ser Aleks Ferguson i crvena strana Mančestera trijumfovati!

U posljednje kolo ušli su mančesterski rivali sa istim brojem bodova i bilo im je potrebno da pobijede ako žele trofej. Ukoliko oba tima pobijede titula je išla Sitiju, a Junajted je mnogo lakše pobijedio svog rivala. Savladali su Sanderlend i nekoliko minuta mislili da su šampioni!

Siti je igrao sa Kvins Park Rendžersom, ekipom koja se borila za opstanak i bila spremna na sve da ostane u ligi. Kada je Pablo Zabaleta dao gol u 39. minutu djelovalo je da sve ide po planu, ali na početku drugog poluvremena Đibril Sise je izednačio na 1:1. Potom je Džoi Barton zbog udaranja Karlosa Teveza laktom dobio crveni karton, ali to nije značilo da "građane" čeka lak posao.

Džejms Maki je pogodio za 2:1 u 66. minutu i potom je krenula trka za titulom! Siti nikako nije uspijevao da izjednači, a već je prošao 90. minut kada je poslije prekida Edin Džeko izjednačio nakon što je dočekao odbitak poslije promašaja Marija Balotelija.

A onda se stvorila istorija. Dok su na terenu "Stadiona svjetlosti" igrači Mančester junajteda čekali da sudija odsvira kraj na meču Sitija Serhio Aguero je zakucao loptu u mrežu u 94. minutu i slavlje je počelo. Argentinac je bacio dres i zatrčao se u publiku, a sada je taj momenat ovjekovječen.

Na desetogodišnjicu ovog gola ispred "Etihada" je dignuta statua Serhiju Agueru, a koliko je uspjela procijenite sami.

Izvor: Profimedia