Vlahović uljepšao Kjelinijev i Dibalin oproštaj: Dušan imitirao "La Hoju" - Sergej Laciju osigurao Ligu Evrope!

Sjajni Srbin još jednom se upisao u strijelce, i to protiv Lacija, za koji je pogodio Sergej Milinković-Savić.

Dušan Vlahović Izvor: EPA/RICCARDO ANTIMIANI/ANSA

Samo deset minuta derbija između Juventusa i Lacija bilo je dovoljno Dušanu Vlahoviću da se upiše u strijelce.

Srbin je iskoristio proigravanje Alvara Morate i 24. put u sezoni pronašao put do protivničke mreže. Vodeći strijelac lige Ćiro Imobile sada ima tri gola prednosti ispred Vlahovića.

Zanimljivo, gol je proslavio imitirajući Paula Dibalu, koji večeras igra posljednji domaći meč u dresu Juventusa.

Nedugo zatim, simbolično u 17. minutu, istom broju koliko je godina Đorđo Kjelini proveo u redovima "stare dame", dugogodišnji kapiten Juventus oprostio se od torinskog kluba.

Ispraćen je ovacijama sa tribina, a mjesto je ustupio Matijasu le Lihtu.

Alvaro Morata u finišu prvog poluvremena pogodio je za 2:0, na 2:1 početkom nastavka smanjio je Aleks Sandro, da bi u 96. minutu Sergej Milinković-Savić pogodio za 2:2. Ovim bodom Lacio je osigurao plasman u Ligu Evrop.

Emotivno je bilo i u 78. minutu, kada je iz igre izašao Dibala. I popularni "La Hoja" okončao je svoj mandat u Juventusu, a publika je na oproštaju znala da ga nagradi gromoglasnim aplauzom.

U posljednjem kolu Juventus će u goste Fiorentini, a biće zanimljivo vidjeti na koji način će navijači u Firenci dočekati svog nekadašnjeg heroja, a sada neprijatelja Dušana Vlahovića.