Lautaro sačuvao nadu Intera u odbranu "skudeta": Milan nije dočekao kiks gradskog rivala na Sardiniji

"Neroazuri" su pobjedom u Kaljariju odgodili promociju novog šampiona Italije!

Kaljari - Inter Serija A 37. kolo Izvor: Fabio Murru/EPA

Nadali su se navijači "rosonera" da će Kaljari, koji se bori za opstanak u italijanskoj eliti, uspjeti da otkine barem bod crno-plavima čime bi ih promovisao za novog šampiona poslije 11 godina pauze, ali to se nije dogodilo na Sardiniji.

KALJARI - INTER 1:3 (0:1)

Evidentno kvalitetniji tim Simonea Inzagija zabilježio je 24. pobjedu u sezoni zahvaljujući dvostrukom strijelcu Lautaru Martinezu koji se ispromašivao u prvom, a sve nadoknadio u drugom poluvremenu utakmice na stadionu "Sardinija Arena".

Već u 11. minutu, "neroazuri" su pogodili mrežu preko Milana Škrinjara, međutim, pogodak Slovaka je poništen zbog igranja rukom, ali su gosti ipak poveli 15 minuta kasnije.

Mateo Darmijan nadskočio je protivnike nakon centaršuta Ivana Perišića i pogodio suprotan ugao - 0:1.

Do odlaska na odmor Inter je imao još nekoliko dobrih prilika da riješi pitanje pobjednika, ali se propisno ispromašivao Lautaro Martinez.

Argentinac se za promašaje iskupio u 50. minutu kada se noseći na "leđima" svog čuvara izborio za prostor i kroz noge golmana Alesija Kranja pogodio mrežu - 0:2.

Lautaro Martínez postao je tako tek šesti igrač u Interovoj istoriji koji je postigao 20 golova u jednoj sezoni Serije A prije nego što je navršio 25 godina. Prethodno je to pošlo za nogom Đuzepeu Meaci, Sandru Macoli, Antoniju Anđelilu, Ronaldu i Mauru Ikardiju.

Međutim, nekoliko minuta kasnije Kaljari se vratio u meč sjajnim golom Haralamposa Likojanisa, koji je odapeo projektil sa 20-ak metara u sami ugao - 1:2.

Ipak, sve dileme je svojim 21. golom u sezoni razriješio Lautaro nakon kontranapada u 84. minutu koji je završen majstorskim "potkopavanjem" lopte - 1:3.

Edin Džeko, kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, nastupio je 70. minuta i nije imao zapaženiju ulogu u trijumfu Intera, koji je večeras ipak sačuvao nadu da će Sasuolo u posljednjem kolu uspjeti da pobijedi gradskog rivala.

"Neroazurima" bi u tom slučaju preostalo da zabilježe pobjedu nad Sampdorijom na "Đuzepe Meaci", koja bi im donijela "duplu krunu" s obzirom da su nedavno podigli pehar Kopa Italije trijumom nad Juventusom poslije produžetaka (2:4)