Milan na bod od osvajanja 19. "skudeta": "Rosoneri" u nastavku presudili Atalanti i sad čekaju kiks Intera na Sardiniji

Fudbaleri Milana su veoma blizu osvajanja šampionske titule u Seriji A poslije više od decenije posta!

Milan - Atalanta Serija A 27. kolo Izvor: MATTEO BAZZI/EPA/ANSA

Izabranici Stefana Piolija su na bod od osvajanja "skudeta" nakon čak 11 godina pauze!

MILAN - ATALANTA 2:0 (0:0)

"Rosoneri" su se zbog važnosti meča u nedjelju protiv Atalante dosta mučili, viđena je rovovska borba na sredini terena na dupke punom "San Siru", da bi u nastavku golovima Rafaela Leaa i Tea Ernandeza stigli do vrijedne pobjede.

Sada je Milanu dovoljan i bod u posljednjem kolu protiv Sasuola s obzirom da ima bolji međusobni skor u odnosu na drugoplasiranog gradskog rivala i aktuelnog šampiona Inter, koji od 20.45 gostuje ekipi Kaljarija.

Ukoliko "neroazuri" ne zabilježe pobjedu na Sardiniji u 37. kolu, Milan će već večeras postati novi šampion Italije, 19. put u klupskoj istoriji.

Prvu stopostotnu šansu danas za Milan kreirao je u 53. minutu Teo Ernandez i to iz slobodnog udarca. Tukao je Francuz majstorski, golman Huan Muso se nije ni pomjerio, ali je lopta pogodila spoljni dio mreže.

Samo par minuta kasnije, Milan je poveo pogotkom Rafaela Leaa, nakon što je dobio upotrebljivu loptu od Žuniora Mesijasa, a onda je plasirao iza leđa golmana Atlante i to kroz noge - 1:0.

Bio je to 10. gol portugalskog napadača ove sezone, ali bez ikakve sumnje najvrijedniji.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić bio je starter i u 75. minutu dao je veliki doprinos kod drugog pogotka Milana, kojim su riješene sve dileme oko pobjednika.

Sjajno je vezista iz Foče uklizao na sredini, oduzeo je loptu gostima, a potom uposlio Tea Ernandeza, koji je poslije sjajnog solo prodora pogodio mrežu za potvrdu 25. trijumfa u sezoni - 2:0.

Sad čekaju kiks Intera na gostovanju Kaljariju da i zvanično postanu šampioni!