Omladinski Kup BiH Borac Sarajevo finale

Sarajevo osvojilo Omladinski Kup BiH: Banjalučani "pali" u penal seriji! (FOTO) (VIDEO)

Omladinski Kup Bosne i Hercegovine za sezonu pripao je fudbalerima Sarajeva. "Bordo" tim je slavio nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca!

Omladinski Kup BiH Borac Sarajevo finale Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Uvertira večerašnjem Kupu BiH za seniore, bila je finalna utakmica Kupa BiH za juniore između U-19 tima Borca i njihovih vršnjaka iz Sarajeva koja je odigrana u Trening centru FS BiH u Zenici. Fudbaleri Sarajeva su nakon boljeg izvođenja savladali Banjalučane i podigli pehar ovog takmičenja.

SARAJEVO - BORAC 1:1 (0:0) - nakon penala 5:3
/Bijelonja 13 - Vuković 59 pen, penali: Tabaković, Jovašević, Bijelonja, Ališah - Grbić, Kulašin/

Nije dobro počelo za ekipu Borca, nakon samo 13 minuta igre bilo je 1:0 za Sarajlije. Nakon gužve u šesnaestercu lopta je došla do Bijelonje koji je pogodio za vođstvo svoje ekipe. Uslijedio je mirniji period igre da bi Borac nakon toga u nekoliko navrata zaprijetio golu "bordo" tima, ali do poluvremena nije došlo do promjene rezultata.

Otvaranje drugog poluvremena donijelo je bolju igru Borca, a nagrada je stigla u 58. minutu kada je glavni arbitar opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran "sa kreča" bio je David Vuković - 1:1.

Do kraja su obje ekipe igrale dosta opreznije te je regularni dio završen rezultatom 1:1. S obzirom da se ne igraju produžeci, pristupilo se izvođenju penala. U prve dvije serije sva četiri igrača su bila precizna. Za Sarajevo su pogađali Tabaković, Jovašević dok su za Borac bili precizni Grbić i Kulašin. Treće seriju otvara Bijelonja golom za Sarajevo dok je udarac Popare odbranio golman "bordo" tima Muhamed Šahinović. Posljednji penal za Sarajlije pogodio je Ališah, a Vukovićev udarac ponovo je zaustavio Šahinović za veliko slavlje Sarajeva.

Više detalja klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

18:24

Bijelonja siguran, Sarajevo ponovo vodi!

- Kraj regularnog dijela -

Penali će odlučiti o osvajaču Omladinskog Kupa BiH!

18:11

90' - Igraće se još tri minuta sudačke nadoknade

18:08

87' - Odlična šansa za Sarajevo

Dobra akcija sarajeva po desnom krilu, Nurković nakon povratne lopte šutira malo pored gola

18:04

83' - Banjalučani ponovo prijete

Popara spušta loptu glavom Babiću koji šutirao preko gola

18:02

81' - Novi pokušaj Kulašina

Kulašin je sa ivice šesanesterca šutirao direktno u golmana Sarajeva.

17:58

77' - Nova izmjena u ekipi Sarajeva

Izašao je Tarik Ramić dok je u igru ušao Tabaković Talha

17:51

71' - Izmjena u redovima Sarajeva

Ljukovac ulazi umjesto Lamadžema

17:48

67' - Korner za Sarajevo

Čisti to odbrana Borca

17:46

60' - Dvostruka izmjena u Sarajevu

Mesić i Nurković ušli umjesto Ramića i Viteškića

17:39

59' - 1:1!

David Vuković sa bijele tačke donosi izjednačenje Borcu!

Pogledajte

00:09
David Vuković sa 11 metara donosi izjednačenje Borcu protiv Sarajeva!
Izvor: Mondo/Goran Arbutina

17:39

58' - Penal za Borac!

17:34

54' - "Požutio" je Lamadžema

Žuti karton za fudbalera Sarajeva.

17:31

51' - Borac ima terensku inicijativu početkom drugog dijela igre

17:30

49' - Novi pokušaj Borca

Odličan slobodnjak Grgića u "rašlje" Šahinovic sjajno brani i odbija u korner, nakon kojeg je ponovo pokušao Grgić, ali je izblokiran.

17:29

46' - Borac odmah prijeti

Dobra akcija Borca nakon koje Kulašin šutira pored gola

17:24

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Dvostruka izmjena u Borcu, izašli su Erić i Moconja dok su u igru ušli Jotić i Radović

17:13

- Završeno je prvo poluvrijeme -

17:07

40'- Grub prekršaj fudbalera Sarajeva

Fauliran je Enver Kulašin na ivici šesnaesterca, koji je i izveo slobodni udarac.Međutim, odbrana "bordo" tima još jednom otklanja opasnost

17:05

38'- Odličan udarac Popare

Popara šutira iskosa sa ivice šenaesterca ka suprotnom uglu, ali lopta odlazi malo pored stative. Ovo je bilo blizu!

17:04

37'- Odlična šansa za Banjalučane

Babić je dobro poslao za Kulašina, a ovaj šutirao u golmana.

17:00

34' - Pokušaj Popare

Popara šutira sa 30 metara preko gola

16:58

32' - Dobra intervencija golmana Borca

Golman Damjanović dobro interveniše ispred Lamadžema

16:57

31' - Dio atmosfere sa utakmice

16:53

27'- Damjanović hvata centaršut Mulalića

16:52

25'- Prijeti Borac

Slobodni udarac je ponovo izveo Kulašin, nakon kojeg je Babić šutirao pored gola

16:50

24' - Period mirne igre u Zenici

16:45

19' - Slobodni udarac

Kulašin je izveo slobodni udarac, ali odbrana Sarajeva to čisti

16:41

15'- prilika za Borac

Akcija Borca po lijevoj strani, centrirao je Račić, ali golman Sarajeva to hvata.

16:40

13' - Sarajevo vodi!

Strijelac je Nermin Bijelonja

16:34

8'- Bez pravih prilika u dosadašnjem dijelu meča

Igra se uglavnom na sredini terena

16:33

16:31

5' - Duel Popare i Ališaha, faul za Borac

16:27

1' - Utakmica je počela

16:24

Sve je spremno za početak utakmice

16:20

Poznata lica na tribinama

Utakmicu sa tribina posmatra i trener prvog tima Banjalučana Tomislav Ivković i njegov pomoćnik Armando Marenci.

16:08

Nova šansa za juniore Borca

U19 ekipa Borca do sada nikad nije uspjela osvojiti trofej u Kupu BiH, a posljednje finale su igrali 2012. godine kada su poraženi od Širokog Brijega.

15:59

Pola sata do početka meča - poznati su sastavi obje ekipe

BORAC: Damjanović, Janjetović, Moconja, Šušić, Grgić, Vuković, Popara, Kulašin, Erić, Račić, Babić. Trener: Zoran Dragišić.

SARAJEVO: Šahinović, Mulalić, Jovašević, Trako, Ramić, Ališah, Viteškić, Ramić, Lamadžema, Bijelonja, Hodžić. Trener: Ismar Hadžiosmanović.

15:55

Banjalučani krenuli ka Trening centru FSBiH

15:54

MONDO prenos uživo

Dobro došli u tekstualni prenos finalne utakmice Kupa BiH za juniore u kojoj će snage odmjeriti Borac i Sarajevo