Veliki korak juniora Borca ka tituli: Banjalučani bolji od Zrinjskog (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Juniori Borca su savladali vršnjake iz ekipe Zrinjskog rezultatom 3:1 i tako napravili veliki korak ka tituli Omladinske premijer lige BiH.

Borac Zrinjski 3:1 Omladinska premijer liga Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

U okviru 24. kola Premijer lige BiH za juniore, fudbaleri Borca su na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci, savladali vršnjake iz ekipe Zrinjskog rezultatom 3:1. Banjalučani su sa nova tri boda napravili veliki korak ka tituli Omladinske premijer lige BiH.

Borac U19 – Zrinjski U19 3:1 (2:1)
/Jotić 10, 12, Popara 47 - Blažević 43/

Furiozno su krenuli Banjalučani te su već u desetom minutu stigli do vođstva golom Jotića. Dvije minute kasnije isti igrač postiže i svoj drugi pogodak danas.

Do kraja poluvremena gosti iz Mostara su uspjeli smanjiti prednost Borca golom u 43. minutu golom Blaževića.

Drugo poluvrijeme počelo je kao i utakmica – golom Borca. Strijelac trećeg gola za crveno-plave bio je Popara u 47. minutu za konačnih 3:1.

Zvijezda 09 i Sarajevu su podijelili po bod odigravši 0:0. Tako je sada Borac prvi sa 47 bodova, Sarajevo ima 45, a Zrinjski 42 uz utakmicu manje koju treba odigrati naredne sedmice.

Pretposljednje kolo ne donosi ništa manje uzbuđenja. Tada će se u Butmiru sastati Sarajevo i Sloboda, Borac će gostovati Širokom Brijegu, dok će Zrinjski ugostiti "žilavu" ekipu Krupe.

A onda u posljednjem kolu Borac dočekuje Sarajevo, dok će Željezničar biti domaćin Zrinjskom!