Sin legende Partizana osvojio Ligu šampiona! Tata je miljenik "grobara", a nasljednik postao šampion Evrope!

Nevjerovatna priča stiže iz Portugala. Sin čuvenog igrača Partizana Almamija Moreire je osvojio omladinsku Ligu šampiona!

sin almamija moreire osvojio omladinsku ligu šampiona  Izvor: Profimedia/MN Press

Njega navijači Partizana pamte po lijepom. Kada se spomene ime Almamija Moreire fanovi crno-bijelih se oduševe. Novije generacije će pamtiti njegovog sina Dijega.

On je rođen 6. avgusta 2004. godine u Liježu (Belgija) i danas je postao šampion Evrope! Sa Benfikom je u finalu odigranom u Nionu deklasirao Lajpcig - 5:0 (2:0). Mladi Moreira je pružio fenomeanlnu partiju i za 59 minuta na terenu je upisao dvije asistencije.

Sve je počelo već u drugom minutu kada je Moreira asistirao, a Martim Neto pogodio za vođstvo. U 15. minutu je Neto bio asistent, a Enrike Pereira Arauho je duplirao prednost. U 53. minutu je Čer Ndur uvećao vođstvo, da bi pet minuta kasnije Moreira ponovo bio asistent, a Arauho strijelac. Ubrzo poslije toga je Dijego napustio teren, zamijenio ga je Semedo koji je u 69. minutu postigao pogodak, da bi konačan rezultat postavio Arauho u 89. minutu.

Iako je rođen u Belgiji Moreira igra za mlađe kategorije reprezentacij Portugala. Igra na poziciji desnog krila.

Kada je njegov otac u pitanju, Almami je proveo četiri godine u Partizanu i na 88 mečeva je dao 23 gola i nikada nije krio ljubav prema crno-bijelima. Sa klubom je osvojio dvije "duple krune" i postao je prvi Portugalac koji je dao gol u "vječitom derbiju". Rastanak sa klubom nije bio lijep i miran, ali je posle svega toga otkrio i neke detalje odlaska.

Bilo kako bilo, Moreira senior je sada menadžer, a njegov sin je budućnost Benfike...

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!