Rivali Srbije na Mundijalu izgubili poslije komičnih golova: Švajcarci su nas provocirali, a sad im se Česi smiju!

Autor Haris Krhalić

Ni Švajcarska nije dobro startovala u Ligi nacija.

Češka Švajcarska Liga nacija Izvor: Streamja.com/screenshot

Nije Srbija dobro startovala u novoj sezoni Lige nacija pošto su izgubili na startu takmičenja od Norveške (0:1), ali nisu ni naši rivali na predstojećem Svjetskom prvenstvu briljirali.

Reprezentacija Švajcarske je zabilježila poraz protiv Češke 1:2 i to nakon što su primili dva poprilično komična gola!

Švajcarci su u istoj grupi na Mundijalu u Kataru kao i Srbija, uz selekcije Brazila i Kameruna, ali njihov start u A diviziji Lige nacija bio je takođe neuspješan.

Česi su u Pragu savladali Švajcarsku 2:1. Iako su naši rivali predstojeće jeseni meč počeli bez Džerdana Šaćirija i Harisa Seferovića, glavni utisak bilo je to kako su Česi postizali golove.

Već u 11. minutu je bilo 1:0 za domaće, kada je Jan Kuhta iskoristio zbunjenost u odbrani Švajcaraca poslije auta sa desne strane. Odlično ubačena lopta kao da je sve šokirala, niko nije odreagovao, pa je napadač Češke neočekivano lako doveo svoj tim u vođstvo.

Izjednačio je Noa Okafor tik pred kraj prvog poluvremena, ali je novi šok za Švajcarsku stigao u 58. minutu meča. Tada je Đibril Sou postigao autogol i to na kakav način.

Centaršut Jankta sa lijeve strane se odbio od leđa Soua, a iako je to bilo na oko 25 metara iskosa od gola gostiju, ponovo niko nije uspio da odreaguje i lopta je završila u mreži Švajcarske.

Švajcarska je inače još i u grupi sa Španijom i Portugalom, a poslije njihovog remija 1:1, rivali Srbije se na startu takmičenja nalaze na posljednjem mjestu u grupi.