Švedska - Srbija

Nakon tri kola reprezentacija Srbije ima šest bodova i boriće se za prvo mjesto u grupi Lige nacija.

Švedska - Srbija Izvor: EPA/Jonas Ekstromer/TT NEWS AGENCY

Reprezentacija Srbije savladala je na gostovanju Švedsku i stigla do druge pobjede u ovogodišnjem izdanju Lige nacija! Strijelac jedinog gola za srpski tim bio je Luka Jović, koji je u samom finišu prvog dijela meča postavio konačnih 1:0 za Srbiju!

Trijumf ekipe Dragana Stojkovića sasvim je zaslužen, jer je reprezentacija Srbije tokom čitavog susreta bila bolji rival u Stokholmu. Pored Jovićevog gola propušteno je još nekoliko dobrih šansi, a navijače Srbije može da raduje povratak u pravu formu napadača Reala koji je pogodio na drugom meču u nizu.

Od samog starta meča Srbija je preko Tadića i Lazovića prijetila na desnoj strani terena, a ubrzo se na suprotnoj strani priključio agilni Aleksa Terzić, koji je odigrao odličan meč u reprezentativnom dresu. Nagrada za bolju igru u prvom dijelu, ali i kazna za dva promašaja Švedske stigla je u 47. minutu. Tadić je centrirao iz kornera na drugu stativu, Pavlović spustio loptu, a Jović je zakucao u mrežu domaćeg tima!

Bilo je lijepo gledati fantastično uigranu akciju srpskog tima, a šteta što dobra igra u nastavku nije krunisana još nekim pogotkom.

Pogledajte jedini gol na meču...

Lijepih poteza je bilo - prije svega Tadića i Milinković-Savića, mada se fudbal večeras u Stokholmu igrao i rezervistima Radonjiću i Kostiću...

Naredni meč u Ligi nacija Srbija će u nedjelju uveče igrati protiv Slovenije, na gostujućem terenu od 20.45.

22:51

Sljedeći meč!

Reprezentacija Srbije tokom ovog okupljanja ima još jednu obavezu! U nedjelju će "orlovi" gostovati u Sloveniji i imati priliku da upiše treću pobjedu u nizu, protiv ekipe koju su savladali prije samo nekoliko dana u Beogradu.

Susret Slovenije i Srbije igra se u nedjelju od 20.45.

22:49

TABELA!

Ovakvo je sada stanje u grupi, nakon što je Srbija pobijedila Švedsku, a Slovenija i Norveška odigrali bez pogodaka.

Standings provided by SofaScore LiveScore

22:39

KRAJ MEČA!

Srbija je golom Luke Jovića iz drugog minuta nadoknade prvog dijela meča savladala Švedsku u Stokholmu.

22:32

85' - Kostićev šou!

Ušao je krilni fudbaler Ajntrahta i napravio pometnju po lijevom boku. Mnogo energije Filipa Kostića koji je zaslužan za nekoliko ozbiljnih napada srpskog tima.

22:25

78' - Izmjena!

Neobična promjena u reprezentaciji Srbije, umjesto Luke Jovića na terenu je Saša Lukić. Sada će kapiten Tadić biti najistureniji igrač Piksijevog tima.

22:20

72' - Pokušaj Jovića!

Pozicija je bila dobra, ali šut nije! Strijelac jedinog gola na meču nije se dobro namjestio i njegov udarac je završio visoko iznad prečke.

22:15

70' - Nova izmjena!

Još jedna promjena u reprezentaciji Srbije.

Uroš Račić ulazi umjesto Filipa Đuričića, što znači da će Sergej dobiti nešto ofanzivniju ulogu u posljednjih dvadesetak minuta meča.

22:13

63' - Piksijeve izmjene!

Dvostruka promjena u reprezentaciji Srbije i to na bekovskim pozicijama.

Aleksa Terzić i Darko Lazović su ustupili mjesto Filipu Kostiću i Nemanji Radonjiću, a nacionalni tim bi sa njima na terenu trebalo da bude brži i agresivniji, posebno u napadima.

22:09

61' - Odbranila se Srbija!

Ozbiljna je ovo bila prilika za Šveđane!

Prvo je Strahinja Pavlović na ivici kaznenog prostora prekinuo jedan veoma opasan napad i za to dobio žuti karton, a zatim reprezentativci Švedske iz dva pokušaja nisu uspjeli da pogode okvir Mitrovićevog gola.

22:02

Pogledajte gol Srbije!

Ovako je Luka Jović donio prednost reprezentaciji Srbije!

21:57

51' - Đuričić!

Prilika za dobar udarac sa dvadesetak metara, nakon lijepog napada Srbije, ali je Filip Đuričić uputio slab udarac ka Robinu Olsenu.

21:56

50' - Srbija blista!

Fantastično izdanje Darka Lazovića na jednoj i Alekse Terzića na drugoj strani terena. Ofanzivni bekovi srpskog tima konstantno napadaju prostor i stvaraju višak, što je veliki problem Šveđanima.

Ekipa Srbije je i na početku drugog dijela meča opasnija po gol rivala.

21:51

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Pritisak "orlova" i na startu nastavka.

Nije bilo promjena na poluvremenu, pa meč nastavljaju igrači koji su i završili prvi dio susreta.

21:44

Koliko njemu ovo znači!

U Realu rijetko dobija priliku da igra i tokom sezone je postigao samo jedan pogodak za tim iz Madrida, ali kod Piksija...

Već je Luka Jović govorio da mu povjerenje selektora mnogo znači, a vratio je za minute na terenu golovima protiv Slovenije i Švedske!

21:40

- poluvrijeme -

21:35

45+3' - GOOOL! JOVIĆ!

Srbija vodi! Fantastična akcija nakon kornera. Dušan Tadić je centrirao i pronašao Strahinju Pavlovića, koji je bio najviši u skoku na drugoj stativi. Vratio je loptu na peterac, a tamo je Luka Jović bio spreman da zatrese mrežu Švedske.

Izvor: EPA/Jonas Ekstromer/TT NEWS AGENCY

21:33

45' - Šansa Šveđana!

Velika šansa za švedsku reprezentaciju. Kajuste je ušao u kazneni prostor i dobro pronašao Klaesona, ali napadač domaćeg tima nije uspio da savlada Marka Dmitrovića.

21:31

43' - Tadić!

Sjajno je kapiten Srbije centrirao iz prekida sa desnog boka, Nikola Milenković nije stigao da skrene loptu u gol, a ona je prošla tek nekoliko centimetara pored gola Robina Olsena. Još jedna prijetnja Šveđanima.

21:30

40' - Izmjena kod Šveđana

Joakim Nilson ne može da nastavi meč i zato će prije poluvremena napustiti teren. Umjesto njega igraće Edvin Kurtulus, momak koji je porijeklom iz Prizrena. On je ranije u karijeri nosio dres mlade reprezentacije samoproglašenog Kosova, ali se kasnije opredijelio za Švedsku.

21:25

35' - Makazice Sergeja!

Uigrana akcija Tadić - Jović - Milinković-Savić završena je pokušajem makazicama ofanzivca Lacija, ali je nakon šuta zakačio kopačkom i defanzivca Švedske koji ga je čuvao u toj situaciji. Riječ je o Nilsonu, jednom od štopera švedske reprezentacije.

21:21

33' - Jović!

Sjajno se snašao Dušan Tadić i loptu doturio u kazneni prostor do Luke Jovića, ali je udarac napadača Real Madrida nakon bloka završio u korneru. Još jedan udarac iz ugla koji "orlovi" nisu uspjeli da pretvore u ozbiljnu priliku za gol.

21:20

31' - Kakva kontra Srbije...

Trčao je Filip Đuričić preko skoro polovine terena, ali mu je na ivici kaznenog prostora ponestalo snage. Uspio je fudbaler Sasuola da izbori korner, ali ga Srbija nije pretvorila u šansu za gol.

21:10

19' - Šveđani se oslobađaju!

Popušta pritisak reprezentacije Srbije, a Švedska je u 19. minutu susreta propustila svoju najbolju priliku. Milenković se okliznuo, ali je šut u toj situaciji otišao pored gola.

20:59

10' - Odlični napadi Srbije!

Sjajno sarađuju Dušan Tadić i Darko Lazović na desnoj strani napada Srbije, a baš na tom dijelu terena napravili su do sada najviše problema Šveđanima. Nekoliko sasvim solidnih pokušaja da se priđe golu Olsena došlo je sa te strane.

20:47

1' - Počeo je meč

Počeo je meč trećeg kola u Ligi nacija, a Srbija će pokušati da stigne do druge pobjede u ovom takmičenju.

Podsjećamo, ovo su sastavi za večerašnji meč.

Švedska: Olsen - J. Anderson, Nilson, Ekdal, Augustinson - Svanberg, Kajuste, K. Olson - Elanga, Kuason, Klason.

Srbija: Dmitrović - Milenković, Veljković, Pavlović - Lazović, Gudelj, S. Milinković-Savić, Terzić - Tadić, Đuričić - Jović.

Ovako trenutno izgleda tabela u grupi:

20:40

Ko pobjeđuje?

Kakav ishod meča Švedska - Srbija očekujete?