Ziljkić postigao prvi gol u novoj sezoni - bivši ofanzivac Borca pogodio za trijumf Olimpije!

Gol Almedina Ziljkića bio je dovoljan da Olimpija trijumfuje nad Taborom.

ziljkić postigao gol protiv tabora  Izvor: Twitter/NK Olimpija Ljubljana

Almedin Ziljkić postigao je premijerni gol za Olimpiju u novoj sezoni slovenačkog šampionata!

U prvom meču protiv Mure, koju su "zmajčeki" savladali rezultatom 2:0, nekadašnji krilni napadač Borca je na terenu proveo 17 minuta, ali nije uspio da se upiše među strijelce.

Ipak, na prvom gostovanju, kod Tabora u Sežani, Ziljkić se našao u startnoj postavi odigravši 60 minuta, a samo 19 bilo mu je potrebno da zatrese mrežu rivala i povede Olimpiju ka pobjedi.

Gol Ziljkića u Sežani
Izvor: Prva liga Telemach

Tabor je izgubio jednu loptu na svojoj polovini, da bi tokom akcije gostiju Ziljkić odigrao dupli pas sa saigračem i matirao protivničkog čuvara mreže.

Ziljkić je, inače, od dolaska u Olimpiju, prošlog ljeta, odigrao 34 utakmice u zelenom dresu i postigao osam golova, uz četiri asistencije.

Priliku da, eventualno, ponovo zatrese mrežu nekog rivala Ziljkić će imati u četvrtak, kada će Olimpija na "Stožicama" pokušati da nadoknadi minus od dva gola (3:1) iz prve utakmice drugog kola Konferencijske lige protiv rumunskog Sepsija.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!