Duplo slavlje fudbalerki Borca! Uručen im trofej za šampiona Republike Srpske, pa nadigrale Lokomotivu na startu PL!

Banjalučke fudbalerke su, nakon podizanja zasluženog trofeja, upisale prvu premijerligašku "trojku".

žfk borac pobijedio lokomotivu  Izvor: ŽFK Borac/Nikola Kulaga

Fudbalerke Borca imale su ove nedjelje duplo slavlje!

Prvo im je, prije početka prvog premijerligaškog meča protiv brčanske Lokomotive, uručen trofej namijenjen šampionu Republike Srpske za prošlu sezonu, da bi potom na prvenstvenoj premijeri stigle do željene "trojke"!

BORAC – LOKOMOTIVA 2:0 (0:0)
/Muratović 77, Fedena 86/

Generalni sekretar Fudbalskog saveza Republike Srpske Ognjen Valjić uručio je igračicama u crveno-plavim dresovima prestižni pehar, kao nagradu za superioran put kroz prošlosezonsko prvoligaško takmičenje.

Kao da je to bio dodatni motiv igračicama Zorana Dimitrića da se protiv Brčanki prikažu u što boljem svjetlu, a na kraju su upisale veoma važnu pobjedu, postigavši pogotke u finišu.

Povele su Banjalučanke 13 minuta prije kraja, golom posljednjeg pojačanja Senade Muratović, dok je konačnih 2:0 postavila Valentina Fedena, četiri minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!