Srpski derbi na Apeninima okončan remijem: Kostić asistent, Jović promašio penal, a Vlahović presjedio na klupi! VIDEO

Juventus je na gostovanju u Firenci osvojio bod u svojevrsnom srpskom derbiju u Seriji A.

Fiorentina - Juventus, Serija A, pet kolo Izvor: CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Fiorentina je sa Lukom Jovićem i Nikolom Milenkovićem u startnoj postavi dočekala torinske crno-bijele u jednom od derbija petog kola Serije A i bila je bliža pobjedi, ali je susret na "Artemio Frankiju" okončan podjelom bodova.

FIORENTINA - JUVENTUS 1:1 (1:1)

Iako je u posljednja dva kola postigao dva fantastična pogotka za Juve, trener Masimilijano Alegri nije od prvog minuta stavio Dušana Vlahovića, koji je trenutno prvi golgeter prvenstva.

Zato je u startnih 11 torinske ekipe bio Filip Kostić, koji je u devetom minutu volejom asistirao Arkadijušu Miliku, a Poljaku nije bilo teško da loptu sa par metara gurne loptu u mrežu. I to stomakom - 0:1.

Međutim, "ljubičasti" su bili mnogo bolji rival u prvom dijelu susreta na "Artemio Frankiju", pa su uspjeli da stignu do izjednačenja u 29. minutu kada je Kristijan Kuame završio majstorsko dodavanje Rikarda Sotila i pogodio gol Matije Perina - 1:1.

Do odlaska na odmor, Fiorentina je mogla i do potpunog preokreta nakon što je lopta u ruku pogodila Leandra Paredesa, a sudija Danijele Doveri nakon konsultacije iz VAR sobe pokazao na penal.

Odgovornost je preuzeo Luka Jović, ali je njegov šut uz pomoć stative odbranio Perin.

Jović je tako propustio priliku da postigne drugi pogodak i da se dokaže treneru Vićencu Italijanu sa kojim je već bio u svađi. Naljutio se srpski napadač kada je zamijenjen u završnici duela sa Empolijem, a promašen penal mu svakako neće pomoći.

U nastavku je tempo prilično pao, pa su oba tima uknjižila treći ovosezonski remi. Ipak, bliži trijumfu bio je domaćin, koji je u 88. minutu propustio stopostotnu šansu.

Odlično je pod prečku šutirao Sofijan Amrabat, međutim Perin je fantastično odbranio i sigurno je jedan od najzaslužnijih što se Juve iz Firence vratio neporažen.