Vanja Milinković Savić skidao zicere u Bergamu, ali nije mogao penale! Mihina Bolonja ispustila prvu pobjedu

Uprkos odličnoj partiji reprezentativca Srbije Vanje Milinković Savića, koji je činio čuda na golu Torina, Atalanta je osvojila sva tri boda u Bergamu, a Bolonja koju s klupe predvodi Siniša Mihajlović, u finišu ostala bez dva boda.

Serija A: Atalanta - Torino, Bolonja - Salernitana Izvor: ELISABETTA BARACCHI/ANSA

Srpska kolonija iz Torina (Saša Lukić, Vanja Milinković Savić i Nemanja Radonjić) ostala je kratkih rukava u četvrtak uveče u utakmici četvrtog kola Serije A protiv Atalante.

Domaćin je bio bolji većim dijelom susreta u Bergamu, ali je tek u finišu prvog i na početku drugog poluvremena uspio da savlada odličnog srpskog golmana Vanju Milinkovića Savića.

ATALANTA - TORINO 3:1 (1:0)

Najzaslužniji za pobjedu Atalante bio je trostruki strijelac Teun Kopmajners, doduše izdva penala i jednim udarcem sa distance, čime je osigurao diobu prve pozicije na tabeli.

Mogli su izabranici Đan Pjera Gasperinija po kreiranim šansama da do vrha napune mrežu "bikova", ali odlično je branio Milinković Savić.

Posebno impresivna bila je odbrana udarca Duvana Zapate, koji je sam izišao ispred reprezentativca Srbije u 26. minutu.

Nisu domaći ni imali sreće, pogađali su i stativu i prečku, a pogodak su postigli nakon penala opravdano dosuđenog u nadoknadi prvog poluvremena kada je Ola Aina napravio glupost i bespotrebno faulirao protivnika.

Siguran sa kreča bio je Kopmajners, poslavši Srbina u jednu, a loptu u drugu stranu - 1:0.

Čim su se ekipe vratile sa odmora u poluvremenu, Atalanta je praktično riješila pitanje pobjednika nakon novog pogotka Kopmajnersa.

Lopta je prošla kroz šumu nogu, nekog malo i zakačila, prevarivši Milinkovića Savića - 2:0.

Pokušali su izabranici Ivana Jurića da se vrate, ali do 75. minutu nisu uspjeli opasnije da zaprijete do 75. minutu kada je prečku pogodio Pijetro Pelegri, da bi dva minuta kasnije hrvatski internacionalac Nikola Vlašić ipak uspio da smanji rezultat - 2:1.

I kad se očekivalo da Torino stigne do izjednačenja, u međuvremenu je na teren ušao i Nemanja Radonjić, ponovo je dosuđen jedanaesterac za Atalantu, koji je u gol i pobjedu pretvorio Kopmajners, kompletiravši svoj prvi het-trik u Seriji A - 3:1.

Izvor: Profimedia

Ni u četvrtoj utakmici Bolonja, srpskog trenera Siniše Mihajlovića nije uspjela da zabilježi trijumf, a bila je večeras jako blizu protiv Salernitane (1:1).

Pogotkom iz penala, koji je postigao Marko Arnautović na početku drugog dijela, Bolonja je imala prednost koju je čuvala do 88. minuta kada je bod gostima sa "Renata Dal'Are" osigurao Bulaje Dia.