Bajern "štuca" na startu nove sezone: Tri pobjede, a onda dva vezana meča Bavaraca bez slavlja

Union Berlin stigao je do vrijednog boda u derbiju 5. kola Bundeslige.

Bajern Minhen Izvor: FILIP SINGER/EPA

Prošlo kolo Borusija iz Menhengladbaha, sada Union Berlin uspio je da "otkine" dva boda timu Julijana Nagelsmana.

Poslije tri vezana starta trijumfa, fudbaleri Bajerna zabilježili su i drugi uzastopni remi u Bundesligi. U derbiju 5. kola odigrali su 1:1 u gostima protiv Union Berlina.

Iako su bili dominantni, propustili brojne prilike, Bavarci su morali da se zadovolje podjelom plijena.

U 12. minutu Šeraldo Beker donio je iznenađujuće vođstvo domaćinu, da bi samo tri minuta kasnije na 1:1 izjednačio Jozua Kimih.

Malo ko na stadionu u prestonici Njemačke mogao je zamisliti da će to biti konačan ishod meča. Bilo je prilika na obje strane, mnogo više pred golom Union Berlina, ali aktuelni šampion nije uspio bar još jednom da zatrese protivničku mrežu.

Zanimljivo je da je Union Berlin i dalje bez pobjede protiv Bajerna iz Minhena, jedinog kluba u Bundesligi protiv kojeg nije do sada uspio da slavi otkako je ušao na najviši rang njemačkog fudbala.

Nakon pet odigranih kola, Bajern Minhen već je izgubio četiri boda, tako da lidersku poziciju za sada drži Frajburg, koji je uspio danas da preokrene rezultat u Leverkuzenu i od 0:1 dođe do 3:2 protiv Bajera.